وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 14 تير 1398 ساعت 09:08   |   کد مطلب: 36987
نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی گفت: زنجیره تولید نهال گردو گواهی شده کشور در تویسرکان به‌زودی تمامی پیوندک‌های مورد نیاز نقاط مختلف کشور را تأمین می‌کند.

به گزارش نافع، محمد مهدی مفتح درحاشیه سفر وزیر جهاد کشاورزی به شهرستان تویسرکان برای بهره برداری از نهالستان گردوی این شهرستان در گفت‌وگو با خبرنگا تسنیم در تویسرکان اظهار داشت: بدون تردید با بهره برداری از این نهالستان نه تنها نیاز استان بلکه نیاز کشور در حوزه تامین نهال گردوی مقاوم هم مرتفع می شود.

وی تصریح کرد:یکی از ویژگی های نهالستان گردوی تویسرکان، پرورش نهال گردو از نوع "چندلر" است که موجب می شود گردوی مرغوب و با کیفیت تویسرکان به صورت یکدست تولید شود و با کمیت و کیفیتی بالاتر از گذشته زمینه را برای صادرات این محصول فراهم کند.

مفتح گفت: از آنجا که تویسرکان، شهرستانی تک محصولی است و اقتصاد عمده مردم آن به طور مستقیم و غیر مستقیم به تولید گردوی وابسته است، اجرای طرح های متنوع در راستای مقاوم سازی درختان گردو وافزایش و ارتقای تولید کمی و کیفی گردوی آن می تواند، سایه رکود اقتصادی را از سر شهرستان بردارد.

نماینده مردم تویسرکان در خانه ملت ابراز کرد: در سال های آینده با توسعه و افزایش سطح کیفی کار حتی می توانیم شاهد صادرات نهال گواهی شده گردو از تویسرکان به خارج از کشور نیز باشیم.

وی افزود : استفاده از پیوندک های نهالستان گردوی تویسرکان با ایجاد بهره وری حداکثری از ظرفیت تولید در این بخش و ارتقا کیفی تولید گردو همچنین زمینه ساز رونق و پویایی بیش از پیش اقتصاد و معیشت مردم شهرستان به حساب می آید.

به گزارش تسنیم، وزیر جهاد کشاورزی امروز(پنج شنبه) برای افتتاح رسمی زنجیره کامل تولید نهال گواهی شده گردو با برخورداری از 12 هزار هکتار وسعت و سه بخش خزانه، باغ مادری و گلخانه در روستای مراد آباد شهرستان تویسرکان به این شهرستان سفر کرده است.
منبع:تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاه شما