وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 11 تير 1398 ساعت 07:33   |   کد مطلب: 36933
گنجنامه منطقه‌ای بکر با آب و هوایی مطبوع است و میزبان بسیاری از شهروندان و مسافران، این حضور در روزهای تعطیل به اوج خود می‌رسد اما ترافیک و نبود زیرساخت در آن آزاردهنده شده و هنوز هم تدبیری برای حل آن نشده است.

به گزارش نافع، تاکنون بارها از منطقه گردشگری گنجنامه و آب و هوای مطبوع و خنک این مجموعه بکر و بی‌نظیر گفته‌ایم اما سال‌هاست با وجودی که یکی از پررفت و آمدترین نقاط برای گردشگران است، بدون زیرساختی که باید داشته باشد روزگار می‌گذراند.

مسیر پرپیچ و خم و جاده باریک این منطقه خود باید از سوی متولیان امر مناسب‌سازی شود، درخواستی که از سوی شهروندان و گردشگران مطرح شده و می‌شود.

در ایام پیک مسافر بوی لنت ناشی از ترافیک سنگین این منطقه اذیت‌کننده است و مسافران باید 30 دقیقه تا یک ساعت برای رسیدن به گنجنامه در این جاده معطل شوند.

پیش‌بینی مسیر برگشت برای گنجنامه یکی از ضرورت‌های گردشگری همدان است که سال‌هاست همه بر این موضوع اتفاق نظر دارند زیرا در ایام پیک رفت و آمد خودروهای امدادی نیز با مشکل مواجه می‌شود اما همچنان این موضوع بدون توجه کنار گذاشته شده است.

جالب آنکه همواره از تامین زیرساخت‌های گردشگری برای همدان گفته می‌شود اما چرا در عمل به وعده‌ها و تامین زیرساخت‌ها لنگ می‌زنیم و یک پروژه و یا ایده سال‌ها باید منتظر عملیاتی شدن باشد؟

مدیرعامل دهکده تفریحی و توریستی گنجنامه در این زمینه در گفت‌وگو با فارس ضمن ابراز گلایه از وضعیت مسیر گردشگری گنجنامه اظهار کرد: متولیان میراث فرهنگی، معاون عمرانی استاندار و سایر متولیان فکری برای گردشگری و زیرساخت‌های آن کنند، زیرا در مواقع پیک مسافر مشکل زیادی در این مسیر  وجود دارد.

سعید ترابیان با اشاره به اینکه نبود زیرساخت‌ها موجب ایجاد نارضایتی گردشگران می‌شود بیان کرد: زیرساخت‌های گردشگری خیلی مهم است و باید به این موضوع چه از طریق رسانه‌ها و چه مسوولان توجه شود.

وی خاطرنشان کرد: مسیر گنجنامه و نبود یک مسیر مجزای برگشت و میدان گنجنامه بسیار معضل بزرگی هستند که باید شهرداری و راهداری این وضعیت را تسهیل کنند.

مدیرعامل دهکده تفریحی و توریستی گنجنامه با بیان اینکه دهکده فاقد خط ثابت تلفن است افزود: مشکل فاضلاب دهکده نیز حل نشده و با وجود هزینه زیاد، اما باز جوابگو نیست.

وی با بیان اینکه سال قبل 15 درصد کاهش مسافر در تابستان داشتیم افزود: اینکه در ایام پیک شاهد حضور مسافران زیادی در همدان هستیم درست است اما با نبود زیرساخت سود زیادی عاید ما نمی‌شود، بنابراین باید راه چاره‌ای از مسوولان صورت گیرد.
منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پربیننده ها