وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 5 تير 1398 ساعت 12:20   |   کد مطلب: 36881
مسئول باغبانی اداره جهاد کشاورزی ملایر گفت: پیش بینی می شود امسال یک هزار و ۸۰۰ تن آلبالو از باغ های ملایر برداشت شود.

به گزارش نافع، مصطفی باقرزاده، مسئول باغبانی اداره جهاد کشاورزی ملایر با اشاره به اینکه این میزان از حدود ۴۵۰ هکتار باغ این شهرستان برداشت خواهد شد ادامه داد: متوسط تولید آلبالو در ملایر چهار تن در هر هکتار است وبیشترین میزان تولید آلبالو در بخش زند و اراضی روستاهای کمازان، کَساوند، گوشه کساوند، میشن، سیاه چغا، پیروز، احمدیه و زنگنه است.

مسئول باغبانی اداره جهاد کشاورزی ملایر بیشترین مصرف آلبالو را برای تهیه شربت، ترشی، لواشک و آلبالو خشک دانست و افزود: با توجه به کیفیت بالای آلبالوی ملایر مصرف تازه خوری آن بیشتر در بازار تهران به فروش می‌رسد

باقرزاده ادامه داد: هر سال حدود پنج تا ۱۰ درصد به سطح زیر کشت مزارع آلبالو در شهرستان ملایر اضافه می‌شود که درصد رشد آن بستگی به شرایط بازار و نرخ قیمت محصول دارد.

وی گفت: برداشت آلبالو هم اکنون در مرحله آغاز است و از روزهای آینده برداشت گسترده آغاز می شود .

مسئول باغبانی جهاد کشاورزی ملایر همچنین سطح زیر کشت گیلاس در این شهرستان را ۲۰۰ هکتار اعلام کرد و افزود: از این میزان حدود ۱۳۰ تا ۱۴۰ هکتار آن بارور است.

باقرزاده با بیان اینکه بیشترین میزان تولید گیلاس نیز در بخش زند است بیان کرد: میانگین تولید گیلاس در این شهرستان سه هزار و ۲۰۰ کیلوگرم در هر هکتار است.

وی ملایر را یکی از شهرستان‌های عمده در تولید گیلاس دانست و پیش بینی کرد: امسال حدود ۵۰۰ تن گیلاس در ملایر تولید شود.

این مسئول با بیان اینکه ملایر رتبه نخست استان همدان را در تولید آلبالو دارد، گفت: ۵۰۰ هکتار از اراضی شهرستان ملایر زیر کشت آلبالو است که از این میزان ۹۰ درصد آن بارور است.
منبع:باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت