آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 5 تير 1398 ساعت 08:06   |   کد مطلب: 36875
رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر همدان:
قطع درختان بدون مجوز شهرداری ممنوع است
رئیس کمیسیون حقوقی و رسیدگی به شکایات مردمی شورای اسلامی شهر همدان گفت: قطع هرگونه درخت بدون مجوز شهرداری ممنوع است و جرم با جنبه عمومی دارد.

به گزارش نافع، مریم روان بخش در حاشیه جلسه امروز سه شنبه شورای اسلامی شهر همدان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طبق ماده ۶ لایحه قانونی حفظ و گسترش فضای سبز، قانونگذار مجازات و جزای نقدی بر حسب نوع درخت در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: شهروندان علاوه بر اینکه باید به یاد داشته باشند قطع درختان و فضای سبز غیر اخلاقی و غیر شرعی بوده، مشمول مجازات است و قانونگذار ضمانت سنگین مجازات حبس و جزای نقدی را برای آن دارد.

روان بخش خاطرنشان کرد: براین اساس فرقی ندارد درخت در ملک شخصی باشد یا در حاشیه خیابان، چرا که طبق قانون هیچکس حق ندارد بدون دلیل قانع کننده نسبت به قطع یا خشکاندن درختان اقدام کند.

وی با تاکید بر مسئولیت سنگین ضابطان خاص فضای سبز شهرداری همدان در عرصه نظارتی، گفت: این افراد نباید نسبت به حقوق شهروندی بی توجه باشند چرا که قانونگذار کشف جرم را وظیفه اصلی ضابطان خاص دانسته است.

این عضو شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه شهرداری به عنوان متولی فضای سبز و مسئول این ضابط ها در پیشگیری و آموزش وظیفه دارد، بیان کرد: ضابطان قضایی فضای سبز نقش مهمی در جلوگیری از تخریب فضای سبز دارند و آنها باید با استفاده از تمهیدات بازدارنده مبتنی بر آموزش در جهت پیشگیری از جرم اقدام کنند.

وی یادآور شد: قطع هر نوع درخت و یا نابود کردن آن به هر طریقی در معابر، میادین، بزرگراه‌ها، پارک‌ها، بوستان‌ها، باغات و نیز محل‌هایی که به تشخیص شورای اسلامی شهر باغ شناخته می‌شود در محدوده و حریم شهرها بدون مجوز شهرداری و رعایت ضوابط مربوطه ممنوع است.
منبع:ایرنا
انتهای پیام

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت