آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 3 تير 1398 ساعت 21:00   |   کد مطلب: 36860
عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس درباره جزئیات جلسه اعضای کمیسیون اصل ۹۰ با رئیس قوه قضائیه گفت: در این جلسه خبرهای خوشی برای مردم داشت و به حساب برخی مفت فروشی ها و بذل و بخشش ها از کیسه مردم رسیدگی شد.

به گزارش نافع، امیر خجسته در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: هیئت رئیسه کمیسیون اصل 90 جلسه‌ای با حضور رئیس قوه قضائیه برگزار کرد که در آن به برخی تخلف‌ها در زمینه واگذاری اموال دولتی و عمومی به بخش خصوصی خارج از ضوابط رسیدگی شد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس افزود: یکی از این موارد واگذاری شرکت غله و سیلوی همدان به بخش خصوصی به مبلغی برابر یک‌دهم ارزش واقعی آن بود که با دستور صریح رئیس قوه قضائیه باطل شد.

وی تصریح کرد: سازمان خصوصی‌سازی بر اساس اصل 44 قانون اساسی باید اداره شرکت‌ها و بخش‌هایی که امکان واگذاری آن به بخش خصوصی هست را به مزایده بگذارد تا ضمن کاهش تصدی گر دولت به افزایش بازدهی این مراکز کمک شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس بیان کرد: بااین‌حال شرکت غله و سیلوی همدان که 160 میلیارد تومان ارزش دارد 16 میلیارد تومان که تنها معادل یک‌دهم ارزش واقعی آن است به بخش خصوصی واگذار شده است.

خجسته تأکید کرد: جالب‌تر اینکه قرار شده خریدار تنها 10 درصد کل مبلغ توافقی یعنی یک میلیارد و 600 میلیون تومان را در ابتدای کار پرداخته و بقیه را با قسط‌های 10 ساله بپردازد.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اداری و اقتصادی مجلس اعلام کرد: از همه مهم‌تر اینکه بنا بر اصل 44 باید این نوع شرکت‌ها با برگزاری مزایده واگذار شود درحالی‌که هیچ مزایده‌ای برای شرکت غله همدان انجام نشده و رفاقتی و با مذاکره واگذار شده و رانت‌بازی شده بود.

خجسته بیان کرد: به دنبال مطالبه مردم، تیم رسیدگی به این پرونده تشکیل و موضوع به قوه قضائیه ارجاع شد و رئیس قوه قضائیه هم با تخلف دانستن این کار، دستور واگذاری این شرکت بر اساس مزایده قانونی را داد.
منبع:تسنیم

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت