آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 2 تير 1398 ساعت 10:40   |   کد مطلب: 36847
قرار بود از ابتدای خرداد ماه با عرضه سیب زمینی گرگان کمبود این محصول در بازار برطرف و قیمت ها کاهش یابد اما اینطور نشد و حالا کارشناسان پیش بینی کردند با برداشت و ازدیاد عرضه سیب زمینی در اوایل مرداد از استان همدان قیمت این محصول به تعادل برسد.

به گزارش نافع، رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره‌بار 25 خرداد ماه اعلام کرده بود که قیمت سیب زمینی تا یک ماه آینده در بازار متعادل می‌شود. به گفته «حسن صابری» در حال حاضر سیب زمینی گرگان، کرمانشاه و دزفول به بازار عرضه می‌شود که متأسفانه میزان عرضه نسبت به تقاضا کافی نیست اما پیش بینی می‌شود حداکثر تا یک ماه آینده با ورود سیب زمینی از استان اصفهان و همدان به بازار قیمت این محصول متعادل شود.

 

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره‌بار قیمت تمام شده هر کیلو سیب زمینی را ۲ هزار تومان اعلام کرده و اضافه کرده بود: «اگر چه قیمت محصول با ورود سیب زمینی از استان‌های اصفهان و همدان تا حدودی تعدیل می شود اما به هیچ عنوان به نرخ‌های قبل باز نمی‌گردیم چرا که در بخش کشاورزی همانند سایر بخش‌ها هزینه‌ها افزایش چشمگیری داشته است.»

 

بنابراین گزارش رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره‌بار در حالی خبر از تعدیل قیمت سیب زمینی داده بود که بنا به گفته «اسدالله کارگر»، رئیس اتحادیه میدان مرکزی میوه و تره بار تهران قرار بود از ابتدای خرداد ماه با عرضه سیب زمینی گرگان کمبود این محصول در بازار برطرف و قیمت ها کاهش یابد اما این اتفاق نیفتاده بود و در حالی که هر کیلو سیب زمینی کهنه در میدان مرکزی ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان و سیب زمینی نو ۴ تا ۶ هزار تومان عرضه می شد این محصول در خرده فروشی ها با قیمت 9 هزار تومان و در برخی نقاط از کشور بالاتر از این نرخ عرضه می شد.

 

حالا اما گویا قرار است تغییری در قیمت این محصول ایجاد شود و قیمت سیب زمینی از اوایل ماه آینده متعادل ‌شود. رئیس اتحادیه بارفروشان این خبر را به باشگاه خبرنگاران جوان داده است و درباره علل گرانی سیب زمینی نیز گفته است: «با توجه به بارش‌های اخیر و وقوع سیلاب، برداشت سیب زمینی ۴۰ روز به تعویق افتاد که این امر در کنار کاهش ۲۵ تا ۳۰ درصدی سطح زیر کشت محصول ناشی از ورشکستگی کشاورزان در سال ۹۶ از جمله علل افزایش قیمت محصول در بازار به شمار می‌رود.»

 

به گفته «حسن صابری» با برداشت و ازدیاد عرضه سیب زمینی در اوایل مرداد از استان همدان پیش بینی می‌شود که قیمت این محصول به تعادل برسد.

 

یادآور می شود: هم اکنون سیب زمینی گرگان، کرمانشاه و دزفول در حال عرضه به بازار است اما متأسفانه جوابگوی نیاز داخل نیست و همین امر موجب شده تا نوساناتی در قیمت ایجاد شود و بر این اساس نرخ هر کیلو محصول در میدان مرکزی میوه و تره بار به ۵ تا ۷ هزارتومان رسیده است./
منبع:شبستان
انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت