وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 2 تير 1398 ساعت 07:35   |   کد مطلب: 36845
رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به انهدام پهپاد آمریکایی، گفت: مجلس با هدف پشتیبانی از دولت و نیروهای مسلح باید به این موضوع ورود کند تا محکومیت آمریکا از لحاظ حقوقی در دنیا را به اثبات برساند.

به گزارش نافع،

حمیدرضا حاجی بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با یادآوری انهدام پهپاد آمریکایی و واکنش ترامپ،گفت: روند جمهوری اسلامی ایران نسخه شفا بخشی برای ما در برابر آمریکا است، آمریکایی‌ها با مولفه‌های چون زبان قدرت، تکنولوژی و اقتدار به عنوان مولفه‌های شفابخش موضوع مذاکره را دنبال می‌کنند.

سرنگونی پهپاد آمریکایی نشان داد برگ برنده دست آمریکا نیست

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آمریکایی‌ها همچنین فکر می‌کردند از قدرت نظامی برتر برخوردارند و با اتکاء به این قدرت می‌توانند سیاست خود را به جمهوری اسلامی دیکته کنند اما سرنگونی این پهپاد آمریکایی نشان داد که برگ برنده در دست آمریکا نیست.

پیگیری مذاکره با ایران با هدف فرار از مشکلات آمریکا

وی با اشاره به درخواست مجدد و مکرر آمریکا برای مذاکره با ایران، افزود: مذاکره و درخواست مذاکره با آمریکا امکانپذیر نیست زیرا آمریکایی‌ها قابل اعتماد نیستند، آمریکا عموما برای برون رفت از مشکلات موضوع مذاکره با ایران را مطرح می‌کند اما راه خود را ادامه می‌دهد.

حاجی بابایی یادآور شد: مذاکره به ضریب اطمینانی نیاز دارد که هم آمریکا بتواند به یک جمع بندی برسد که با ایران از بُعد قدرت نمی‌تواند حرکت کند و هم ما باید به ضریب اطمینان دست پیدا کنیم که برای هیچ کدام از طرف‌ها این ضریب اطمینان خاصل نشده است.

وی ادامه داد:  در حال حاضر دولتمردان کشورهای منطقه در موازنه قدرت جایگاه جمهوری اسلامی را درک کردند و فهمیدند که با تکیه به آمریکا نمی‌توانند مقابل جمهوری اسلامی بایستند، همچنین متوجه شدند که با نادید گرفتن ایران هم نمی‌توانند به اقتدار آمریکا دلبسته شوند.

واقعیتی در جهان در حال خودنمایی است؛ آمریکا قدرت گذشته را ندارد

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در حقیقت واقعیتی در جهان و منطقه در حال خودنمایی است مبنی بر اینکه "آمریکا قدرت گذشته را ندارد" و "جمهوری اسلامی ایران با توان دفاعی قدرت برتر در منطقه خاورمیانه است".

لزوم پیگیری روند کنونی ایران بدون شتاب‌زدگی

وی ادامه داد: ایران اقتدار امنیتی دارد بنابراین ما بدون شتاب زدگی و کارهای احساسی باید همین روش را عاقلانه و مدبرانه بر اساس عزت، حکمت و مصلحت دنبال کنیم تا به ثبات پایدار در مواجه با آمریکا و توطئه‌های آمریکا شویم.

ضرورت ورود مجلس به موضوع انهدام پهپاد آمریکایی

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مجلس باید به این موضوع ورود پیدا کند و مطالبات خود از دولت، جامعه بین‌المللی و مجالس دنیا اعلام کند، گفت: ما باید شکایت از آمریکا را از شورای امنیت پیگیری کنیم تا آمریکا از لحاظ حقوقی در دنیا محکوم شود هرچند هم اکنون از نظر نگاه مردم محکوم شده است. کمیسیون امنیت ملی مجلس هم باید این موضوع را جهت پشتیبانی از نیروهای امنیتی و دولت پیش ببرد./

منبع:خانه ملت
انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت