وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 29 خرداد 1398 ساعت 13:31   |   کد مطلب: 36800
تحلیل گر مسائل سیاسی با اشاره به نقش نخبگان سیاسی و فرهنگی در تنویر و روشنگری افکار عمومی بیان کرد: برخی از نخبگان و خواص در فتنه ۸۸ مردود شدند و نتوانستند نقش خود را در دفاع از جمهوری اسلامی و رهبری ایفا کنند و برخی دیگر هم سکوت کردند و بعد از ۹ دی آمدند یک اظهارنظرهایی هم کردند.

کامران غضنفری در گفت‌وگو با نافع، با اشاره به خطبه تاریخی رهبر انقلاب در سال ۸۸ اظهار داشت: خطبه های رهبر معظم انقلاب در واقع یک اتمام حجتی برای افراد و گروه‌های سیاسی بود.

 

 وی افزود: افراد و گروه‌هایی که بساط خیابانی و تظاهرات و قشون کشی خیابانی داشتند با کارهایی که انجام دادند برای کشور تبعات سنگین سیاسی و اقتصادی ایجاد کردند

 

این  پژوهشگر ونویسنده با بیان اینکه بعد از خطبه های رهبری و فصل الخطاب بودن تصور بر این بود که قضایا و لشکرکشی های خیابانی خاتمه یابد تصریح کرد: گروه‌هایی که بنا نداشتند نتیجه انتخابات را بپذیرند به اغتشاشات و لشکرکشی های خیابانی ادامه دادند.

 

این تحلیل گر سیاسی بیان اینکه این فتنه را برخی از نیروهای داخلی با آمریکا و انگلیس هماهنگ کرده بودند خاطر نشان کرد: این افراد نگذاشتند صحبت های رهبری فصل الخطاب باشد و برای همین مسئله جلسه ای تشکیل دادند.

 

وی با اشاره به جلسه مذکور ادامه داد: در جلسه ای که تشکیل می‌دهند می‌گویند نباید بگذاریم آتش خاموش شود و حرف رهبری فصل الخطاب قرار گیرد لذا برای همین منظور با بیانیه ای مردم را به تجمع دعوت کردند.

 

نویسنده کتاب راز قطعنامه با بیان اینکه فتنه ۸۸ تبعات سیاسی و اقتصادی زیادی  داشت عنوان کرد: این افراد و گروه های سیاسی درصد تغییر ماهیت جمهوری اسلامی بودند و این آشوب ها در واقع برای عقب راندن نظام بود و به لحاظ اقتصادی نیز بعد از خنثی شدن فتنه انگیزی هایشان به آمریکا گرا دادند که به جمهوری اسلامی و مردم فشار بیاورد.

 

وی اضافه کرد: به همین منظور آقازاده معروفی که از کشور فرار کرده بود از طرف پدرش مأموریت میگیرد که در خارج از کشور با مقامات خزانه داری آمریکا ارتباط بگیرد تا تحریم‌ها را افزایش دهند و مردم از دولت ناراضی شوند تا دولت نتواند ادامه دهد.

 

غضنفری با اشاره به نامه فتنه گران به اوباما گفت:  نامه ای که از طرف دار و دسته این فتنه‌گران به اوباما نوشته شد با اقدامات خائنانه خود به آمریکا خط‌دهی می‌کردند .

 

این تحلیل گر سیاسی با بیان اینکه عناصر شاخصی که در دولت فعلی حضور دارند عمدتاً در فتنه نقش‌آفرین بودند گفت: به گفته برخی از عناصر فتنه، می خواستند مردم را به خیابان ها بریزند و رهبری هم با دیدن این تجمعات عقب نشینی کند اما رهبری این افراد و گروه‌ها را می شناخت.

 

وی با اشاره به نقش نخبگان سیاسی و فرهنگی در تنویر و روشنگری افکار عمومی بیان کرد: برخی از نخبگان و خواص در فتنه ۸۸ مردود شدند و نتوانستند نقش خود را در دفاع از جمهوری اسلامی و رهبری ایفا کنند و برخی دیگر هم سکوت کردند و بعد از ۹ دی آمدند یک اظهارنظرهایی هم کردند و الان هم آنهایی که از فتنه حمایت کردند در دولت ایفای نقش می‌کنند.

 

غضنفری در پایان تاکید کرد:  یک تعداد دیگر از نخبگان مردانه به میدان آمدند و از نظام و رهبری ذفاع و فتنه را محکوم کردند ونقش خود را به خوبی ایفا نمودند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت