وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 29 خرداد 1398 ساعت 06:57   |   کد مطلب: 36795
کارشناس مسایل سیاسی گفت: با همراهی برخی خودی ها در فتنه 88 با دشمنان، آبرو و اعتبار نظام جمهوری اسلامی در دنیا داشت زیر سوال میرفت و به تعبیر قدیمی ها داشتیم دشمن شاد می شدیم که این خطبه مقام معظم رهبری فصل الخطاب آنها شد.

محمود قاسمی، کارشناس سیاسی در گفتگو با نافع، با اشاره به سالگرد تاریخی خطبه های رهبرانقلاب در فتنه 88 گفت: با توجه شرایط کشور بهتر است مسایلی که در سال 88 اتفاق افتاده با کنایه به آن اشاره کنیم ولی این به این معنا نیست که ما در واقع آن عبرت های تلخ  گذشته را نادیده بگیریم و از آنها استفاده نکنیم.

 

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری با مدیریت صحیح خود یکی از عناصر اثرگذار برای  عبور  کم هزینه نظام جمهوری اسلامی از فتنه ها بوده است  ادامه داد:  ما با مدیریت  رهبر انقلاب از تمام چالش هایی که  دشمنان  با همراهی عده ای  از داخلی ها که  خواسته یا  ناخواسته وارد بازی آنها شدند به خوبی عبور کرده ایم.

 

کارشناس مسائل سیاسی اظهار کرد: یکی از بازی های پیچیده ای که در سال 88 دشمن  طراحی کرد مثلث شوم عبری، عربی و غربی بود که  با هزینه های کلان کشورهایی مثل عربستان در پشت صحنه  و  با طراحی صهیونیست ها و با اشتباهات بعضی  از خودی هایی که از روی لجاجت و عناد بود این بازی را ادامه دادند.

 

وی  با بیان اینکه برخی که چراغ فتنه 88 را روشن کردند از روی نادانی این کار را نکرده اند گفت: چون اگر بخواهیم بگوییم بعضی از اینها از روی نادانی این کار را انجام دادند نمی شود زیرا  مقام معظم رهبری، دلسوزان نظام و افراد زیادی  این اقایان و عوامل اینها نصیحت کردند و به صورت روشن به  اینها هشدار دادند که ادامه این بازی، بازی در زمین دشمن و تکمیل کردن  پازل دشمن است .

 

قاسمی تاکید کرد: عده ای عامدانه خواستند لجاجت کنند و در واقع  با آگاهی بر پازل و زمین دشمن وارد شدند و بعد از آن اتفاقات تلخی که در سال 88 در کشور ما افتاد هم منجربه کشته شدن  و زخمی شدن عده ای شد .

 

وی ادامه داد:  حادثه ای که در طی هشت ماه در سال 88 در  کشور اتفاق افتاد و میلیونها تومان به اموال عمومی  آسیب  وارد کرد،  خسارت های مادی، معنوی و حیثیتی بر کشور وارد کرد.

 

کارشناس مسائل سیاسی گفت: با همراهی برخی خودی ها در فتنه 88 با دشمنان، آبرو و اعتبار نظام جمهوری اسلامی در دنیا داشت زیر سوال میرفت و به تعبیر قدیمی ها داشتیم دشمن شاد می شدیم که این خطبه مقام معظم رهبری در واقع فصل الخطاب آنها شد.

 

وی با بیان اینکه خطبه های نماز جمعه مقام معظم رهبری یک نقطه عطف بود تصریح کرد: در خطبه های نماز جمعه ایشان همه طرفها رو در واقع کسانی  که در داخل اردو کشی خیابانی راه انداخته بودند دعوت کرد  به قانون  گرایی و فرمود اگر کسی حرفی دارد و احساس می کند حقی از او ضایع شده  به قوه قضاییه، شورای نگهبان و مراجع قانونی مراجعه کند .

 

قاسمی ادامه داد:  مقام معظم رهبری حتی در جلسات دیگری  که نماینده ها با ایشان داشتند فرموده بود که من هم تاکید و سفارش می کنم  اگر حقوقی از کسی ضایع شده آن را از طریق قانونی  پیگیری کند.

 

وی اظهار کرد: متاسفانه علی رغم هشدار  مقام معظم رهبری که در  واقع فصل الخطاب بود ولی باز عده ای شروع کردند به ادامه این ماجرا و خسارت های ما را بالا بردند، هر چند  مردم عزیز ما و دلسوزان نظام اسلامی  با همین خطبه حضرت اقا تکلیف خودشان را انجام دادند.

 

کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: نکته ای که امروز می توانیم به آن اشاره بکنیم این است در طول 40 سال گذشته ما مواجه بودیم با یک جریانی  که به نوعی غربگرا بودند  و میخواستند هوادار آمریکا و دشمن باشند و این جریان تازگی ندارد با شروع  انقلاب ما یک تفکر غرب گرایانه هم همراه با انقلاب بوده  که همواره آسیب هایی هم زده است.

 

وی با بیان اینکه راه عبور از فتنه ها بصیرت است افزود: حالا نکته اینجا است که ما برای عبور از این آسیب ها  و مدیریت این چالش هایی که دشمن برنامه ریزی و عده ای از خودی های  وابسته به دشمن آن را اجرا می کنند باید هم بصیرت مردم عزیز را بالاتر ببریم و هم  به این نتیجه برسیم که اگر مردم عزیز ما و مسئولین  دلسوز ما هماهنگ و تابع ولایت فقیه باشند  ما با حداقل هزینه ها از این بحران ها عبور می کنیم.

 

قاسمی تصریح کرد: امروز ما بعد از  گذشت چهل سال عبرتهایی را گرفته ایم و از  بحران های  مختلفی  عبور کرده ایم  و هر جایی که به حرف امام و رهبری عمل کرده ایم آنجا موفق و پیروز بودیم و هزینه هایمان حداقلی بوده است.

 

وی افزود:  این واقعا ثابت شده و چه در عرصه های سیاسی، نظامی و فرهنگی و تو  این چهل سال هر جایی که چه مردم و چه مسولین نسبت به اندیشه های امام ارزش های انقلاب توصیه های  مقام معظم رهبری کم اهمیتی کردند بدون تردید ما  آنجا آسیب دیدم و هزینه هایمان بالا رفته  است.

 

کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: اما نکته اینجاست که مسئولین محترم نظام  در هر سه مقتنه، مدیران  میانی نظام ، مردم عزیزمان و کسانی که بالاخره به هر شکلی  دارند در گوشه ای از این کشور به مملکت عزیز ما  خدمت می کنند به این نکته رسیده اند که تبعیت از نظام ولایت فقیه که حکیم  دلسوز ، کارآمد و فراجناحی است به نفع مردم  است.

 

وی در پایان تاکید کرد: امید است  سعی کنیم  برای آینده  و چراغ راه خودمان توصیه های  مقام معظم رهبری فصل الخطاب باشد و اگر در این مسیر قرار  بگیریم بدون تردید فتنه های دشمن خنثی و هزینه های نظام  به حداقل می رسد .

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما