وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 27 خرداد 1398 ساعت 09:23   |   کد مطلب: 36778
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فراخوان برای مشارکت مردم از طرف رئیس قوه قضائیه اقدام مبارکی است و رابطه قوه را با مردم بیشتر تقویت می‌کند گفت: با تجزیه و تحلیل نظر مردم در قوه قضاییه شاهد تغییرات اساسی خواهیم بود

محمد علی پور مختار در گفتگو با خبرنگار نافع، با اشاره به فراخوان رئیس قوه قضائیه در مورد مشارکت جویی از مردم و نخبگان در روند تحولات دستگاه قضایی اظهار داشت: این فراخوان و ارتباط قوه قضائیه با مردم از جمله اقدامات مفید و ارزشمند رئیس قوه قضائیه است که رابطه قوه را با مردم بیشتر تقویت می‌کند.

 

محمد علی پورمختار افزود: هرچند قوه‌قضائیه نهاد قضایی و برای حل اختلافات و تنازعات است اما نظام ما نظام مردم سالاری است و در همه شئونات مردم دخالت دارند.

 

وی با اشاره به برخی کاستی ها در قوه قضائیه و مسائل و مشکلاتی که در گذشته وجود داشته بیان کرد: با اقدامات آقای رئیسی چهره قوه قضاییه در بین مردم درحال ترمیم است.

 

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برای اینکه دیدگاه  و نگاه مردم که مبتنی بر اعتماد 100 درصدی به قوه قضائیه باشد لازمه اش اقدامات این چنینی آقای رئیسی است.

 

 پور مختار با اشاره به  فراخوان مشارکت مردم در امور قوه قضائیه تصریح کرد: مشارکت مردم برای پیشنهادات و ارایه طرح هایشان برای اصلاحات ساختاری و روش‌های موجود در قوه قضا، باعث تغییراتی در قوه قضا خواهد شد.

 

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر بر مبنای نظر مردم تغییرات اتفاق بیفتد رضایتمندی از قوه قضا و اعتماد نسبت به این قوه بیشتر خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه مشارکت مردم باعث رضایتمندی از اقدامات قوه قضائیه، احکام قوه و اصل آن می شود عنوان کرد: اعتقادم بر این است که فراخوان برای مشارکت مردم از طرف رئیس قوه قضائیه اقدام مبارکی است و با تجزیه و تحلیل نظر مردم در قوه قضاییه شاهد تغییرات اساسی خواهیم بود.

 

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: با آمدن آقای رئیسی به قوه قضائیه در جامعه قاطبه مردم از یک طرف و مسئولین سیاسی، نخبگان و متخصصین قضایی و حقوقی از طرف دیگر امیدوار شدند و  آیت الله رئیسی با اقداماتشان به این امید ها پاسخ مثبت می دهند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت