وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 21 خرداد 1398 ساعت 12:49   |   کد مطلب: 36726
نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان گفت: برای مقابله با بدحجابی مردم، مدیران، قوه قضائیه، نيروی انتظامی و صدا و سیما دخیل هستند و باید با تذکر و برخورد قانونی مانع از اين وضعيت شويم.

به گزارش نافع، آیت‌الله سید مصطفی موسوی اصفهانی در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اینکه جامعه ما جامعه‌ای مومن و انقلابی است و نباید با تهاجم فرهنگی دیدگاه و اعتقاد آن را خدشه‌دار کنیم اظهار کرد: 250 هزار شهید و جانباز تقدیم انقلاب کرده‌ایم پس باید با رعایت موازین اسلامی قدردان این فداکاری باشیم.

وی برپایی نماز و روزه، احیای شب‌های قدر، راهپیمایی روز قدس و بسیاری از برنامه‌های فرهنگی را نقاط مثبتی دانست که در سایه اسلام ایجاد شده است بیان کرد: توجه به ارزش‌های اسلامی باید همواره سرلوحه زندگی مردم قرار گیرد.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان با بیان اینکه بدحجابی به عنوان نقطه سیاهی روز به روز گسترده‌تر می‌شود افزود: برخی در دوران انتخابات ریاست جمهوری عنون می‌کردند اگر فلان نامزد انتخاب شود، دیوارکشی خواهد شد، در حالی که چنین چیزی صحت نداشت و تنها برای ریاست چهارساله چنین صحبت‌هایی مطرح شد.

وی ضمن تأکید بر اینکه آزادی به معنای بی‌حجابی نیست بیان کرد: با بیان برخی صحبت‌ها علیه حجاب سوء استفاده شد که باید خود مردم برای مقابله با این وضعیت آگاهانه در جامعه حضور یابند.

موسوی‌اصفهانی با بیان اینکه نیروی انتظامی نیروهای ارزشی بسیاری دارد که خدمات بسیار زیادی نیز ارائه کرده‌اند اما در برابر بدحجابی و بی‌حجابی باید از اهرم‌های بهتری استفاده کند گفت: توجه به فریضه امر به معروف و نهی از منکر تاکید دینی است و باید مد نظر باشد.

وی با بیان اینکه بخشی از توجه به این فریضه نیز به قوه قضاییه برمی‌گردد تصریح کرد: باید با بدحجاب‌ها قاطعانه برخورد شود.

 نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان با اشاره به اینکه ادارات و مدیران کل ما نیز در امر ترویج حجاب مسوول هستند گفت: مدیران نسبت به پرسنل زیردست خود اشراف داشته باشند.

وی با بیان اینکه متاسفانه برخی با وضعیت نامناسب حجاب، لباس‌های چسبان و محرک در خیابان‌ها حاضر می‌شوند بیان کرد: فروشگاه‌هایی نیز وجود دارد که نسبت به عرضه لباس‌های نامناسب اقدام می‌کنند که باید این وضعیت مدیریت شود.

موسوی‌اصفهانی نسبت به تفریح سالم در تفرج‌گاه‌ها تاکید کرد و افزود: نباید در تفریح سالم بدحجابی، رفتار زننده و چشم‌چرانی باشد زیرا خیلی از خانواده‌ها به خاطر بدحجابی‌ها به طلاق کشیده شده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه متاسفانه در برخی از مراکز علمی مانند دانشگاه‌ها نیز رعایت حجاب صورت نمی‌گیرد افزود: در ابتدا دولتمردان ما مسئول هستند و در ادامه نیز باید تذکر لسانی از سوی همگان داده شود.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان با بیان اینکه ستاد امر به معروف باید گزارشی از توجه به این مسئله ارائه کند که طی سال گذشته چه اقداماتی کرده و چه میزان بازدید از ادارات داشتند افزود: به عنوان نماینده مجلس خبرگان از رسانه‌های گروهی مطالبه می‌کنیم که مفاسد بدحجابی را پیگیری کنند.
منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما