آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 19 خرداد 1398 ساعت 14:49   |   کد مطلب: 36700
تحلیل گر مسائل خاورمیانه با اشاره به پیامدهای مثبت مقاومت در عمل گفت: مقاومت پیامدهای مثبت و نتایج بسیاری داشته و الان توانسته در خاورمیانه، موازنه نظامی، سیاسی و تبلیغاتی را به نفع ملت های مسلمان تغییر دهد.

جعفر قنادباشی در گفتگو با خبرنگار نافع، در خصوص صحبت های اخیر مقام معظم رهبری در خصوص منطق مقاومت گفت: هم اکنون مقاومت  تنها درعرصه  تئوری باقی نمانده و مقاومت مبتنی بر یک منطق عقلی و واقعیات است و در عرصه عمل سالهاست که نتایج و پیامدهایش آشکار شده است.

 

وی با اشاره به پیامدهای مثبت مقاومت در عمل گفت: مقاومت پیامدهای مثبت  و نتایج بسیاری داشته و الان توانسته در خاورمیانه، موازنه نظامی، سیاسی و تبلیغاتی را به نفع ملت های مسلمان تغییر دهد.

 

تحلیل گر مسائل خاورمیانه ادامه داد: مقاومت توانسته  که استعمار سیصد ساله را که بر منطقه ما و همچنین کل جهان اسلام تسلط داشته را در یک موقعیت ضعیف و متزلزلی قرار بدهد.

 

وی با بیان اینکه مقاومت را باید از دو دریچه تئوری و عملی نگاه کنیم افزود: از لحاظ تئوری همانطور که مقام  معظم رهبری فرمودند مقاومت یک شعار مبتنی بر هیجانات سیاسی  و مبتنی بر یک عرصه شیوه های تبلیغاتی و بسیج جامعه به سمت مقابله با دشمن نیست.

 

قنادباشی  تصریح کرد: مقاومت یک راه و شیوه مبتنی بر واقعیات است،  یعنی به این صورت است که باید به  قابلیت ها و ظرفیت های سیاسی و اقتصادی کشورهای اسلامی و همچنین به ضعف هایی که دشمن دچارش هست آگاهی داشته باشیم

 

وی اظهار کرد: مقاومت نه تنها برخلاف گفته رسانه های غرب یک امر محال و بی ثمر نیست بلکه می تواند در پیشبرد اهداف ملت های اسلامی  و در منافع ملی کشورهای اسلامی نقش عمده ای بازی می کند.

 

تحلیل گر مسائل خاورمیانه خاطر نشان کرد: لذا مقاومت  یعنی ایستادگی در برابر زیاده خواهی دشمن، ایستاگی در برابر افزون طلبی و توسعه طلبی دشمن و ایستادگی در مقابل  کوشش دشمن برای ادامه تسلط سیصد ساله بر کشور اسلامی است.

 

وی عنوان کرد:  مقاوت نه تنها یک راه بلکه یک راهبرد مهم و موثر عقلانی و مبتنی بر آموزه های اسلامی برای پیشبرد اهداف ملت های اسلامی است بلکه راهی است که امتحان شده و نتایج آن الان آشکار است.

 

قنادباشی با اشاره به تلاش کشورهای غربی بر تحقیر نمودن ملت های مسلمان گفت:  قدرت های غربی در طی ده های گذشته همواره کوشش کردند و در حال حاضر هم چنین سیاسی را دنبال می کنند که  با برجسته سازی توان خودشان و با کوچک  شمردن و تحقیر کشورهای اسلامی  بر آنها  تسلط پیدا کنند  و در واقع اجازه ندهند ملت ها در برابر آنها بایستند و به فکر ایستادگی باشند.

 

وی ادامه داد: متاسفانه در کشورهای اسلامی هم افرادی که مرعوب دشمن و شجاعت لازم را نداشتند و هیاهوی دشمن را باور کردند و تحت تاثیر هجمه های اقتصادی و سیاسی و تبلیغاتی دشمن قرار گرفتند کم نبوده اند .

 

تحلیل گر مسائل خاورمیانه افزود: لذا ما الان یک کارنامه سیاهی از افراد وابسته ای داریم که با پذیرش سیاست های غربی همسو با غرب حرکت کردند که در فرهنگ ما این افراد جز خائنین هستند.

 

وی در پایان گفت: ما در واقع در عرصه عمل هم اگر نگاه کنیم می بینیم که کشورهایی که با غرب همسو بودند هزینه های بسیار زیادتری از افرادی که مقاومت کردند داده اند و همانطور که مقام معظم رهبری  فرمودند هزینه های پذیرش همسویی با دشمن بسیار زیادتر از هزینه های مقاومت است .

انتهای پیام/

دیدگاه شما