وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 16 خرداد 1398 ساعت 14:16   |   کد مطلب: 36645
معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان گفت: استقبال کم سابقه گردشگران از پایتخت تاریخ و تمدن ایران، موجب شد ۱۰۰ درصد ظرفیت اسکان مسافران در همدان پر شود.

به گزارش نافع، علی خاکسار روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: برگزاری دو رویداد بین المللی در حوزه گردشگری به میزبانی همدان در سال گذشته و همچنین جلوگیری سیلاب از سفر گردشگران به همدان در نوروز ۹۸، موجب شد امسال گردشگران پایتخت تاریخ و تمدن ایران را به عنوان مقصد گردشگری تعطیلات نیمه خرداد و عید سعید فطر انتخاب کنند.

وی اظهار داشت: در تعطیلات چند روز اخیر ۱۰۰ درصد ظرفیت اسکان هتل ها، مهمانسراها، مسافرخانه ها، اقامتگاه های بومگردی و منازل شخصی استیجاری مجاز و غیر مجاز همدان پر شود.

خاکسار ادامه داد: با وجود تکمیل ظرفیت اسکان در این مکان‌ها، تعداد بسیار زیادی از گردشگران با نصب چادر در پارک ها، پیاده رو ها و نقاط مختلف شهر، شب را در هوای خنک همدان سپری کردند.

وی با اشاره به ظرفیت بالای گردشگری همدان گفت: در این فصل از سال، آب و هوای مناسب همدان در کنار جاذبه های گردشگری تاریخی، طبیعی و فرهنگی، شرایط خوبی برای میزبانی از گردشگران داخلی و خارجی فراهم می کند.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان گفت: در این شب‌ها، به جز مسافرانی که بستگانشان ساکن همدان هستند، پیش بینی می کنیم هر شب بیش از ۲۰ هزار گردشگر در همدان اقامت کنند.

وی تاکید کرد: با توجه به برنامه ریزیهای صورت گرفته، تجربیات پیشین و تبلیغات رویداد همدان ۲۰۱۸، این استقبال گردشگران از همدان پیش بینی و امکانات لازم برای مسافران از قبل تهیه شده بود.

خاکسار عنوان کرد: رستوران ها، فروشگاه ها، نانوایی ها و سوپر مارکت ها آمادگی کامل برای خدمات رسانی به گردشگران رادارند.

وی به مسافران پیشنهاد کرد: مسافران به منظور برپایی چادر برای اقامت به بوستان نماز، پارک ایرانیان، بوستان کولاب و بوستان مردم مراجعه کنند، چرا که در این مکان ها زیرساخت‌های لازم برای اقامت گردشگران تأمین شده است.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان گفت: نیروی انتظامی شبانه روز با گشت‌های ویژه امنیت را برای مسافران تأمین می‌کنند.

وی ادامه داد: میدان آرامگاه باباطاهر به دلیل قرار گرفتن در ورودی شهر بیشتر مورد استقبال گردشگران برای برپایی چادر قرار می‌گیرد، اما به آنها توصیه می کنیم به دلیل بهره بری از خدمات بیشتر به سایر بوستان‌های در نظر گرفته شده نیز مراجعه کنند.

خاکسار افزود: تمام ۱۰ شهرستان استان آمادگی کامل برای میزبانی از گردشگران را دارند.

همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین، با بیش از یک هزار و ۸۰۰ جاذبه گردشگری جز پنج شهر گردشگر پذیر کشور محسوب می‌شود.
منبع:ایرنا
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما