وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 7 خرداد 1398 ساعت 09:29   |   کد مطلب: 36511
عضو هیأت رئیسه مجلس با تأکید بر اینکه آقای رئیس جمهور باید خود هم جهادگونه و مصمم در مدیریت کارها پیش ببرد و شرایط را برای افراد مسئول سخت کند، گفت: البته اگر در نیروی انسانی توانمند، شایسته و پاکدامن با کمبود مواجه است از ضعفهای رئیس جمهور و دولت است.

اکبر رنجبرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار نافع؛ در خصوص ایجاد معاونت بازرگانی در صنعت، معدن و تجارت کشور و انتخاب فردی به نام سینکی، اظهار کرد: در بحث وزارتخانه‌ها ساختار و تشکیلات اداری مشخص است و اگر چنانچه تغییر ساختاری هم در وزارتخانه باشد، باید به تصویب هیأت دولت برسد.

وی گفت: اینکه رئیس جمهور بخواهد معاونتی را در وزارتخانه تشکیل دهد در چارچوب قوانین و مقررات خود دولت هم نیست چنانچه مسیر قانونی آن هم طی شود، به لحاظ شکلی در انتخاب فرد هم باید وزیر مربوطه اعلام نظر کند و البته اگر افراد مسئله دار هم در معاونت ها قرار بگیرد، مجلس واکنش خود را نشان می دهد.

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: در  زمان مسئولیت آقای سینکی حرف و حدیثهای زیادی وجود داشت، هرچند ممکن است آدم ورزیده ای به نظر برسد، اما واکنش مجلس را به همراه خواهد داشت.

وی اذعان داشت: اقای رئیس جمهور تصورش بر این است که اگر وزارت بازرگانی از وزارت صمت مجزا شود، همه مشکلات کشور حل می‌شود در صورتی که مشکلات با جایگاه و پست دادن به افراد حل شدنی نیست بلکه باید نفرات سلامتی کاری و پاکدامنی درستی سرلوحه کاری داشته باشند.

رنجبرزاده با تأکید بر اینکه آقای رئیس جمهور باید خود هم جهادگونه و مصمم در مدیریت کارها پیش ببرد و شرایط را برای افراد مسئول سخت کند، افزود: البته اگر در نیروی انسانی توانمند، شایسته و پاکدامن با کمبود مواجه است از ضعفهای رئیس جمهور و دولت است.

وی گفت: رئیس جمهور خود را محدود کرده و از آن شعار اعتدالی که می‌توانست از نیروی انقلابی و توانمند استفاده کند که این امر چندان انجام نشده است.

 نماینده مردم اسدآباد در مجلس گفت: در پایان دوره مجلس تصور می‌شود که واکنشها به رییس جمهور زیاد خواهد بود و اگر دولت مراقبت نکند با چالش مواجه خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر معاونت داخلی بازرگانی در وزارت صمت داریم و اقای قبادی مسئول آن است و گفت: اگر رئیس جمهور می خواهد معاونتی ایجاد نکند باید از راه قانونی آوارد شود و بگذارد که در گماردن افراد در پست و مسئولیتها وزرا خود تصمیم بگیرند.
انتهای پیام/

دیدگاه شما