وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 6 خرداد 1398 ساعت 10:51   |   کد مطلب: 36496
یک استاد قرآنی با بیان اینکه برای توبه و انابه باید زمینه آماده شود و همین که در طول 20 روز عبادات خداوند انجام شد، دلها عاشق و آماده میشوند، گفت: عملکرد و حال و هوایی که ما در شب قدر خواهیم داشت، تعیین کننده مقدرات ما تا رمضان سال آینده خواهد بود.

بیژن نصرتی در گفت‌وگو با خبرنگار نافع؛ در خصوص شبهای قدر و ویژگیهای آن اظهار کرد: شبهای قدر شبی ویژه است و همانطور که در قرآن در سوره قدر آمده این شب از هزار ماه بهتر است، بنابراین این شب برابری می‌کند با اهمیت و جایگاهش و اهمیت آن هم برابری با یک عمر می‌کند.
وی با بیان اینکه شب قدر فرصتی طلایی و ارزشمند است که خداوند آن را برای توبه، انابه و بازگشت گذاشته است و نباید آن را از دست داد، افزود: برای توبه و انابه باید زمینه آماده شود و خود قرار گرفتن شب قدر در دهه سوم ماه رمضان فرصتی است که دلها آماده و عاشق می‌شوند چرا که در طول 20 روز  روزه گرفته  و عبادت خداوند را انجام داده ایم و اینجاست که توبه واقعی اتفاق می افتد.
این استاد قرآنی تصریح کرد: شبهای قدر فرصت مهمی است که باید از آن استفاده کنیم و با خشوعی که در دلها ایجاد شده زمینه کاملا مساعد است که ما برگردیم و از گناهانی که احیانا" انجام داده ایم اظهار پشیمانی کرده و سعی بر جبران آن کنیم.
وی با اشاره به ویژگی که شب قدر را نسبت به دیگر شبهای ماه رمضان شاخص می‌کند، گفت: در سوره قدر آمده است "لَيْلَةُ الْقَدْرِ خَيْرٌ مِنْ أَلْفِ شَهْرٍ(3) تَنَزَّلُ الْمَلَائِكَةُ وَالرُّوحُ فِيهَا بِإِذْنِ رَبِّهِمْ مِنْ كُلِّ أَمْرٍ(4) یعنی ملائکه و در رأس آنها جبرئیل نازل می‌شوند بر امام معصوم که حضرت صاحب الزمان(عج) است و مقدرات را برای سال آینده تعیین می‌کنند.
نصرتی خاطرنشان کرد: مقدرات انسان در شب قدر به محضر حضرت صاحب الزمان(عج) می‌رسد و بعداز تأیید ایشان برای سال آینده تعیین و انجام می‌شود.
وی تأکید کرد: عملکرد و حال و هوایی که ما در شب قدر خواهیم داشت، تعیین کننده مقدرات ما تا رمضان سال آینده خواهد بود.
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت