وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 4 خرداد 1398 ساعت 21:37   |   کد مطلب: 36474
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بهار:
کاهش میزان جرایم در ماه مبارک رمضان
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بهار گفت: در ماه رمضان میزان جرایم کاهش می یابد.

سرهنگ بزرگعلی نوری در گفتگو با خبرنگار نافع، از کم شدن تعداد جرایم در ماه مبارک رمضان در سطح شهرستان بهار خبر داد.

نوری در این باره گفت: با توجه به فضای مذهبی شهرستان بهار و با توجه به اینکه در ماه رمضان اکثر مردم به مراسم مذهبی مشغول هستند، شاهد کم شدن تعداد جرایم در حوزه های مختلف در شهرستان هستیم.

وی ادامه داد: در موضوع روزه خواری خوشبختانه به دلیل بافت مذهبی شهرستان موردی نداشتیم و اگر هم موردی بوده در خصوص مسافرین و افرادی است که عذری داشته اند.

نوری ادامه داد: در بحث قاچاق در دو ماه ابتدایی امسال ۳ و نیم میلیارد تومان کشف قاچاق داشتیم؛ اما در ماه رمضان نیز این جرم کمتر اتفاق می افتد.

وی در خصوص عملکرد نیروی انتظامی شهرستان در ماه رمضان گفت: در این ایام همچون دیگر ایام سال در بحث آموزش همگانی اقدامات خوبی در سطح مدارس ، مساجد و اماکن عمومی در زمینه مواد مخدر و اقدامات پیشگیرانه و به صورت هدفمند انجام می گیرد.

وی همچنین با اشاره به قانون ممنوعیت حمل سلاح سرد گفت: به طور نمونه یکی از کلاسهای آموزشی که جهت آگاهی بیشتر شهروندان برگزار میشود کلاس آموزشی قوانین جدید مثل قانون ممنوعیت حمل سلاح سرد است که نیروهای ما به کشتارگاه و میدان دام اعزام شده اند تا آموزش لازم به افراد و قصاب ها داده شود که چاقو یا ساتور را با خود حمل نکنند و در محل کار نگهداری کنند تا مبادا حمل آن منجر به دستگیری شود؛ چرا که آموزش های این چنینی باعث پیشگیری از دعوا و درگیری در سطح جامعه و بالا رفتن آگاهی خواهد شد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما