وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 29 ارديبهشت 1398 ساعت 08:36   |   کد مطلب: 36397
جنگ ۸ ساله چگونه استارت خورد و فاجعه بزرگ را رقم زد.... نتیجه این جنگ، کشته شدن هزاران نفر و میلیاردها خسارت و ویرانی زیر ساختهای ایران....

به گزارش نافع، ‍ برگرفته از کتاب خاطرات : دکتر ابراهیم یزدی..

در سال ١٣٧١ که به ایران آمده بودم به دیدن مرحوم مهندس_بازرگان رفتم و صحبت از جنگ ایران و عراق شد، از ایشان پرسیدم که: "آیا واقعا نمیشد از این جنگ پیش گیری کرد؟"

مهندس خاطره ‌ای را در این زمینه نقل کردند که دانستن آن برای آیندگان خالی از لطف نیست:

"" پنج ماه قبل از حمله صدام_حسین به ایران در ٣٠ فروردین ١٣۵٩، تیتر بزرگ روزنامه کیهان این بود:

"امام ارتش عراق را به قیام بر علیه صدام دعوت کرد".

در اوایل اردیبهشت ١٣۵٩ شورای انقلاب از من خواستند برای رسیدگی به مسئله مهمی جلسه شورا را تشکیل دهیم، وقتی به جلسه رفتم دیدم آقای دعائی سفیر ایران در عراق نیز در جلسه حضور دارد گفتند آقای دعایی گزارشی دارند. آقای دعایی گفت:

"در چند ماه‌ اخیر هرچند روز یکبار مرا به وزارت امور خارجه احضار ......( شبهه ادامه دارد)

پاسخگوی شبهه

 1-این ماجرا در منابع معتبر یافت نشد و روایت جعلی فوق بخشی از مقاله‌ای است که مارک گازیوروسکی تاریخ‌نگار آمریکایی در مجله «میدل‌ایست جورنال» انتشار داده و توسط عبدالعلی بازرگان (ضدانقلاب مقیم لندن) مطرح کرد.
2- سید محمود دعایی شخصا این خاطره و روایت را تکذیب کرده و آن را کذب محض دانسته است! و ابراهیم یزدی نیز جزئیات این روایت را رد کرد.
www.jamaran.ir/NewsContent-id_25154.aspx

3-فیلمی که از امام خطاب به ملت عراق جهت قیام علیه صدام در این شبهه لینک شده و در فضای مجازی بازنشر میشود مربوط به اولین واکنش امام به تجاوز صدام در ۳۱ شهریور است. و ادعای سخنان دخالت جویانه ۵ ماه قبل از جنگ کذب میباشد. (زودباور نباشیم)
4- صدام با خیال سو استفاده از نوپا بودن انقلاب ایران و با بهانه هایی واهی که همگی جهت جلب حمایت اعراب منطقه از خودش بود ، با خیال انضمام بخشهایی از خاک ایران به عراق ، به کشورمان تجاوز کرد .
farsnews.com/13940209001304
5- امام خمینی (ره) با شناخت صدام و ماهیت جاه طلبش ، دستوراتی برای آمادگی در برابر تهدید او دادند . ایشان همزمان دستور مذاکره به دولت موقت دادند و از سوی دیگر آمادگی ارتش را برای دفاع خواستار شدند .
www.jamaran.ir/fa/n70272
6-اولین کشوری که انقلاب ایران را به رسمیت شناخت پاکستان بود و پس از آن نیز ۵ کشور دیگر که عراق در آنها نیست !
farsnews.com/13930220001339
7-صدام در ۲۶ تیرماه ۵۸، چند ماه پس از انقلاب ایران در عراق به قدرت رسید و اعلام حمایت عراق از انقلاب ایران در دوران حسن البکر رئیس جمهور قبل از صدام بود !
http://yon.ir/saddam
http://yon.ir/albakr
8-دوستان عزیز؛ دشمن همزمان با اعلام خبر ورود ناو لینکلن به خلیج فارس، در راستای تکمیل پازل جنگ روانی و ترساندن مرعوبین و ساده لوحان، جاهلان به حقیقت و زودباوران شبهات و روایت های جعلی را به میدان فضای مجازی آورده است.
زودباورنکنیم
زودبازنشرنکنیم

انتهای پیام/
 

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت