وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 22 ارديبهشت 1398 ساعت 14:36   |   کد مطلب: 36293
عضو هیأت علمی دانشگاه بوعلی سینا گفت: تمام تحرکات نظامی آمریکا و هدفی که در منطقه خلیج فارس در پیش دارد، تنها برای تغییر محاسبه تصمیم گیرندگان ایرانی است؛ یعنی در واقع همین رسانه هایی که در داخل همین حرفها را میزنند، خواست دشمن و ترامپ است.

حسن رحیمی روشن در گفت‌وگو با خبرنگار نافع، در خصوص جريان غربگرا در القاء وقوع جنگ نظامي، اظهار کرد: ما بدون تعارف با جریانی در کشور روبرو هستیم که می شود گفت جریان خودباخته است و با این افراد نه میتوان با بحث منطق و نه زبان علمی صحبت کرد.

وی ادامه داد: برخی خواسته یا نخواسته تقویت جریان رسانه‌ای آمریکا در داخل کشور شدند و واقعیت هم این است که تمام داده های سیاسی اقتصادی اجتماعی نشان از این نمی‌دهد جنگی در پیش باشد.

عضو هیأت علمی دانشگاه بوعلی سینا خاطر نشان کرد: تمام تحرکات نظامی آمریکا و هدفی که در منطقه خلیج فارس در پیش دارد، تنها برای تغییر محاسبه تصمیم گیرندگان ایرانی است؛ یعنی در واقع همین رسانه هایی که در داخل همین حرفها را میزنند، خواست دشمن و ترامپ است.

وی ادامه داد: آن تحرکات نظامی و تهدیدات لفظی برای آن است که این حرفها در کشور عمومی شود و اپیدمی پیدا کند و تصمیم گیرندگان کشور به آن فکر کنند و براساس آن تصمیم بگیرند.

وی گفت: میتوان گفت برخی از تصمیم گیرندگان کشور تحت تأثیر این تبلیغ قرار گرفتند و مانند همان هفته نامه ای که در یک گزارش با صحفه ای قرمز رنگ به تهدید نظامی آمریکا اشاره کرد.

رحیمی روشن اذعان داشت: واقعیت این است که جنگی در کار نیست و آمریکا در جایگاهی نیست که جنگی را آغاز کند و تمام تحرکات دستگاه نظامی و دیپلماسی این کشور دارد، هماهنگ است برای تأثیرگذاری بدون جنگ ؛ یعنی آمریکا قصد دارد کاری که در برجام انجام داد را تکرار کند.

وی گفت: برخی جریان داخلی خواسته یا نخواسته که به نظر می‌رسد بخش زیادی از آن به صورت دانسته است، روند تبلیغ دستگاه قدرت نظام آمریکایی را دنبال دارد و به نوعی نقش رسانه ای رله کردن و بازتولید کردن تبلیغات سیاسی و نظامی آمریکا را برعهده گرفتند.

عضو هیأت علمی دانشگاه بوعلی سینا افزود: ترامپ در زمان تبلیغات انتخاباتی خود اعلام کرده بود که مخالف برجام است و به توفقی بهتر می اندیشد که شامل سند هسته ای و موشک ایران بشود؛ اینکه بگوییم ترامپ موافق برجام است درست نیست اما او خیالش از این مسئله راحت بود که با خروجش از برجام، اتفاقی نمی افتد و ایران همچنان در برجام می ماند.

وی یادآور شد: به نوعی تقسیم کاری بین امریکا و اروپا رخ داده است که اروپایی ها با دادن وعده های توخالی به دنبال مشغول کردن ایران باشند؛ اگر آمریکا میدانست که اراده قوی در تهران وجود دارد که بعداز خروجش ایران در برجام نمی ماند، هرگز از برجام خارج نمیشد.ترامپ موافق برجام نیست و میخواهد چیزی شبیه کره شمالی به توافقی جدید برسد و درتاریخ آمریکا ثبت کند.
انتهای پیام/

دیدگاه شما