وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 21 ارديبهشت 1398 ساعت 07:43   |   کد مطلب: 36262
نماینده مردم نهاوند در مجلس گفت: اقدام اخیر ایران بسیار خوب، سنجیده و بر مبنای عقلانیت و در راستای تحقق اراده و خواست ملت بود تا اروپایی‌ها به خودشان بیایند و تعهدات برجامی را اجرایی کنند.

حسن بهرام نیا در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به بیانیه اخیر شورای عالی امنیت ملی در مورد برجام گفت: این بیانیه برگرفته از خواست و اراده ملت ایران اسلامی بود چون آستانه صبر و تحمل مردم ایران نیز حدی دارد.
وی اظهار داشت: ما یک سال است که در چهارچوب برجام از طریق دیپلماسی خواستار همراهی و اجرای تعهدات اتحادیه اروپا در قالب کشورهای 4+1 هستیم ولی متأسفانه در این‌یک سال تعهدات اروپایی‌ها عملی و جاری نشد.
نماینده مردم نهاوند در مجلس افزود: در این شرایط مردم و مسئولان و شورای عالی امنیت ملی به این نتیجه رسیدند که اروپایی‌ها فرصت سوزی می‌کنند و اراده‌ای هم برای انجام تعهدات برجامی آن‌ها نیست.
وی ادامه داد: لذا اگر می‌خواستیم این شرایط استمرار داشته باشد درواقع یک نوعی از انفعال مسئولان را نشان می‌داد و تحمل این وضعیت فعلی بیش از این محلی از اعراب نداشت.
بهرام نیا گفت: در شرایط فعلی و انجام ندادن تعهدات توسط اروپایی‌ها، لازم بود توسط شورای عالی امنیت ملی یک اقدام عملی و مدبرانه و به‌دوراز احساس بر اساس عقلانیت و خواسته مردم و رهبری صورت بگیرد.
وی بیان داشت: این اقدام در قالب بیانیه شورای عالی امنیت ملی به‌عنوان قدم اول اعلام شد؛ که بر این اساس عدم اجرای دو بند از بندهای برجام در قالب مهلت 60 روزه به سران کشورهای طرف برجام ابلاغ شد.
عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: مشاهده کردیم که متناسب با این اقدام واکنش‌هایی از طرف اروپایی‌ها صورت گرفت و این واکنش‌ها گویای این است که این کشورها باید از خودشان در قالب تعهداتی که تعهدآور است نرمش نشان دهند که این تعهدات در رابطه با خرید نفت و مبادلات اقتصادی بود که باید انجام می‌شد ولی از طرف آن‌ها انجام نگرفت.
وی بیان کرد: بیانیه کشورمان نشان‌دهنده این است که طرف‌های اروپایی باید مقداری به خودشان بیایند و تعهداتشان را در برجام جاری و عملی کنند.
بهرام نیا با اشاره به بدعهدی طرف‌های مقابل گفت: اگر ظرف مدت 60 روز آن‌ها به تعهداتشان عمل نکردند اقدامات بعدی از طرف ایران اجرایی می‌شود.
وی در پایان گفت: این بیانیه بسیار خوب، سنجیده و بر مبنای عقلانیت و در راستای تحقق اراده و خواست ملت ایران بود که توسط شورای عالی امنیت ملی انجام و ابلاغ شد.
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت