وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 18 ارديبهشت 1398 ساعت 13:52   |   کد مطلب: 36242
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان با بیان اینکه برجام، شتاب علمی و دستاوردهای ما در حوزه هسته ای را گرفت، گفت: : باید هرچه سریعتر از برجام خارج شویم، چرا که در این صورت شرایط بهتری برای انجام فعالیت های علمی، پژوهشی و تولیدی در کشور فراهم می شود.

 امروز در خبرگزاری های مختلفی آمد که در بیانیه شورای عالی امنیت ملی خطاب به کشورهای عضو برجام عنوان شده ایران از امروز برخی اقدامات خود در برجام را متوقف می‌کند و نیز دیگر خود را متعهد به رعایت محدودیت‌های نگهداری ذخائر اورانیوم غنی شده و آب سنگین نمی‌دانیم.
در این باره «مرتضی قائمی» در گفت و گو با خبرنگار نافع و در واکنش به این اقدام شورای عالی امنیت ملی، گفت: اولین اشتباه ما از همان ابتدا اعتماد به امریکا بود، بعد توافق برجام و انجام تعهدات یک سویه از طرف ایران اشتباه دوم و ادامه دادن به برجام، را هم می توان اشتباه سوم ما دانست و اگر این اشتباهات ادامه پیدا کند، ایران اسلامی دچار خسران بسیاری می شود.
* برجام را در چند مرحله و حتی می توان به یکبار کنار گذاشت
وی با تأکید بر اینکه گرچه می بایست هرچه سریعتر از برجام به یک باره خارج شویم، اظهار کرد:با این حال به نظر باید مدبرانه و با یک مدیریت صحیح، لاقل به تدریج هم شده در چند مرحله کل برجام را کنار بگذاریم.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان افزود: به فرموده رهبر معظم انقلاب اروپایی ها نیز همچون امریکا قابل اعتماد نیستند و از آن ها نیز خیری به ملت ایران نمی رسد و ماندن در برجام برای کشور ما چیزی جز ضرر نخواهد داشت.
* برجام، شتاب علمی و دستاوردهای ما در حوزه هسته ای را گرفت
قائمی با بیان اینکه ایران با اجرای یکسویه برجام خسارت های بسیاری دید، تصریح کرد: برجام شتاب علمی ما در حوزه هسته ای را گرفت، بسیاری از تولیدات و دستاوردهای هسته ای را که با هزاران سختی به دست آوردیم با اجرای برجام به غربی ها واگذر کردیم، تعدادی از سانترفیوژها را خاموش و آب سنگین را تعطیل کردیم و در نهایت اقتصاد کشورمان هم دچار مشکل شد.
وی عنوان کرد: این مشکلات رخ داده همه به دلیل اعتماد نابه جایی بود که به غرب شد، دنیای استکبار نه تنها به تعهدات خود در رفع تحریم ها و حوزه های بانکی عمل نکردند بلکه هر روز با ایجاد موانعی بر سر راه پیشرفت ایران، به ملت ما ظلم های بسیار کردند.
* خروج از برجام، شرایط بهتری برای انجام فعالیت های علمی فراهم می کند
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان ادامه داد: باید هرچه سریعتر از برجام خارج شویم، چرا که در این صورت شرایط بهتری برای انجام فعالیت های علمی، پژوهشی و تولیدی در کشور فراهم می شود، آن هم با اعتماد بر داشته های درونی از اقتصادی گرفته تا فرهنگی و سیاسی.
قائمی با ابراز تأسف از اینکه برخی ها هنوز به غرب اعتماد دارند، گفت: اعتماد به غرب دو سر باخت است و هیچ گاه این اعتماده برای ملت ما مفید و مثمر نبوده است.
وی ادامه داد: تصور می شود با خروج ایران از برجام همین عده مجدد از نظر جو روانی، تصویر کنند که به کشور آسیب می رسد، در حالی که هرگز این گونه نخواهد بود و پیشرفت و توسعه ایران اسلامی تنها در گرو تکیه بر داشته های داخلی به دست می آید.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت