وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 18 ارديبهشت 1398 ساعت 13:43   |   کد مطلب: 36241
کارشناس مسایل سیاسی با بیان اینکه مردم ما متتظر واکنش های جدی تر از دولت در خصوص برجام هستند افزود: زیرا اگر ما از خودمان در خصوص بدعهدی های اروپا واکنش نشان نمیدادیم دنیا تصورش این بود که ما توانمندی و قدرت لازم را برای مقابله با دشمنی های آنها را نداریم.

جعفر قنادباشی در گفتگو با خبرنگار نافع با اشاره به اظهارات رییس جمهور در خصوص اقدام متقابل  در قبال برجام گفت: :مردم ما خواهان این بودند دولت ما در برابر قانون شکنی های  آمریکا و همچنین همراهی اروپا با آمریکا گام های مهمی را بردارد و متناسب با شرایطی که به وجود آمده از خودش واکنش نشان دهد.

 وی اظهار کرد:  اگر ما از خودمان واکنش نشان نمیدادیم دنیا تصورش این بود که ما توانمندی و قدرت لازم را برای مقابله با دشمنی های آنها را نداریم چرا که هم اکنون نه تنها خود برجام بلکه روح برجام هم در واقع نادیده گرفتند و به قول بعضی از برجام دیگر چیزی نمانده است.  

کارشناس مسایل سیاسی  با بیان اینکه برخی دیگر مرگ برجام را اعلام کرده اند افزود: برجام دو طرف داشت که یکی  تعهدات ما راجع به فعالیت های هسته ای و دیگری برداشتن تحریم ها است و اگر قرار است  که تحریم ها که یک طرف قضیه است برداشته نشود طبیعتا یعنی یک طرف برجام  انجام نشده و قطعنامه یک طرفه اصلا معنا ندارد و باید دو جانبه باشد .

وی تصریح کرد: امریکایی ها و اروپایی ها علنا و اشکارا تعهدات و وعده هایشان در خصوص برجام را انجام ندادند.

قنادباشی اظهار کرد: این اقدام اساسی تصمیم شورای عالی امنیت بوده است  و از نظر مردم ما شاید گام کوچکی باشد و برخی معتقدند باید به کلی از برجام خارج شویم.

وی با اشاره به تهدیدات اخیر اروپایی ها در خصوص خروج ایران از برجام گفت: اروپایی ها و فرانسوی ها واکنش نشان دادند که  با خروج ایران  وارد عرصه های تحریم جدید می شوند که درواقع یک نوع  گنده نمایی  سیاسی و حیله است.

کارشناس مسایل سیاسی ادامه داد: شما رابطه تمام شرکت هایی که با ایران کار می کردند قطع کرده اید دیگر چه تحریمی مانده است که عملی نکرده اید.

وی در ادامه با اشاره به مهلت 60 روزه به اروپایی ها گفت: اروپایی ها بارها مهلت هایی که از جانب خودشان بوده عمل نکردند و لذا انتظار این نیست که وعده ای که ما اعلام کردیم عمل کنند.
 
قنادباشی افزود: این وعده اتمام حجت است  که اگر خواستیم کاملا از برجام خارج شویم هیچ ایرادی نباشد و ما با این مهلت 60 روزه را برای این دادیم که یک مسیر قانونی و هشداردهنده را طی کنیم.

وی در پایان تاکید کرد:  خواست مردم ما قاطعیت و گام های محکمتر  در برابر این گستاخی های آمریکا و اروپا است .
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما