وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 13 ارديبهشت 1398 ساعت 12:03   |   کد مطلب: 36146
مسئول واحد جذب و آمار مرکز انتقال خون همدان گفت: با توجه به کاهش اهدای خون در ماه مبارک رمضان، طبق دستور العمل سازمان، میزان ذخیره خون از پنج به هفت روز افزایش می یابد.

مهری کیوان راد روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: بیمارستان ها با هیچگونه مشکلی برای تامین خون مورد نیاز مواجه نمی شوند.

وی بیان کرد: ساعت فعالیت مراکز انتقال خون در ماه رمضان تغییر یافته و شیف عصر تعطیل شده و به جای آن بعد از نماز مغزب و عشاء خونگیری می شود.
مسئول واحد جذب و آمار مرکز انتقال خون همدان علت تعطیلی شیفت عصر را کاهش توان افراد روزه دار با نزدیک شدن به بعدازظهر و افطار عنوان کرد.
کیوان راد بیان کرد: توان افراد روزه دار صبح هنگام بیشتر بوده و می توانند از ابتدای فعالیت اداری تا ساعت 13 برای اهدای خون اقدام کنند.
کیوان راد با بیان اینکه اهدای خون در ماه رمضان منافاتی با روزه داری ندارد افزود: فرد روزه دار ابتدا توسط پزشک معاینه شده و در صورت ناتوانی جسمی از او خونی دریافت نمی شود.
وی اظهار داشت: هر چند در ماه مبارک رمضان میزان اهدای خون کاهش می یابد، اما در شب های قدر شاهد افزایش مراجعه شهروندان به این مراکز بوده و این کسری جبران می شود.
انتهای پیام /

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما