آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 13 ارديبهشت 1398 ساعت 11:22   |   کد مطلب: 36142
سید سعید شاهرخی در گردهمایی مدیران کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری‌ها و سازمان‌های تابعه وزارت کشور اظهار کرد: همدان رسماً بر اساس مصوبه مجلس به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران‌زمین شناخته می‌شود.

به گزارش فارس، وی با بیان اینکه همدان تاریخی به بلندای تمدن و تاریخ بشر دارد افزود: آثار تمام ادوار تاریخ را در همدان مشاهده می‌کنیم ضمن اینکه این دیار 500 سال تنها پایتخت ایران بوده است.

استاندار همدان تصریح کرد: هیچ شهری به اندازه همدان در جهان قدمت ندارد و وجود یک‌هزار و 800 آثار تاریخی و طبیعی فاخر نشانه و نماد آن است.

وی با بیان اینکه غار علیصدر از عجایب خلقت است ادامه داد: استان همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا به دنیا معرفی شد.

شاهرخی با اشاره به اینکه همدان ظرفیت‌های بزرگی در حوزه‌های گردشگری، کشاورزی و حتی صنعت دارد خاطرنشان کرد: همدان پس از سمنان رتبه دوم را از نظر بهبود وضعیت اشتغال دارد که بر اساس برنامه راهبردی در سه سال آینده 15 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه برای تحقق و انجام این اقدامات نیاز به همکاری افکار عمومی دارد گفت: اگر دولت نتواند نظر مردم جلب کند، موفق نخواهد شد.

استاندار همدان با اشاره به اینکه نخستین حلقه ارتباط دولت با مردم روابط عمومی‌ها هستند اظهار کرد: سند اطلاع‌رسانی استان در سال گذشته تدوین شد و به تصویب رسید.

وی با بیان اینکه در استان همدان مشخص است هر دستگاه اجرایی در 6 ماه اول و دوم چه اقدامی باید انجام دهد افزود: هزینه‌کرد برای اطلاع‌رسانی، سرمایه‌گذاری است که برای ارتباط با مردم انجام می‌شود.

شاهرخی با اشاره به اینکه دستگاه‌ها پیوست رسانه‌ای برای پروژه‌های مختلف از جمله عمرانی داشته باشند تصریح کرد: هرچقدر بتوانیم ارتباط خود را با مردم تقویت کنیم موفقیت ما بیشتر خواهد شد.

وی ادامه داد: اگر نتوانیم اقدامات دولت را به موقع اطلاع‌رسانی کنیم با چالش مواجه می‌شود.

استاندار همدان با بیان اینکه جنگ اقتصادی حربه جدید دشمن علیه ایران اسلامی است خاطرنشان کرد: دشمن به دنبال بدبین کردن مردم و ایجاد شکاف بین مردم و مسؤولان است که باید اطلاع رسانی لازم انجام شود.

وی با اشاره به اینکه هر زمان با صداقت و روشنی با مردم صحبت شده آنها در کنار مسوولان بودند گفت: نقش روابط عمومی‌ها بسیار پررنگ است در حالی که با کمترین امکانات و نیرو کار می‌کنند.

شاهرخی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی بهترین‌ نیروها را در اختیار روابط عمومی قرار دهند اظهار کرد: نیروی روابط عمومی باید کاربلد و متخصص باشد چراکه کار در این حرفه بسیار حساس و مهم است.

وی با اشاره به اینکه دستگاه‌ها باید نسبت به نقش روابط عمومی‌ها توجیه شوند افزود: روابط عمومی پل یکطرفه نیست بلکه دیدگاه‌ها و بازتاب عملکرد ما باید به خوبی انجام شود تا بتوانیم اقدامات خود را به خوبی انجام دهیم.

استاندار همدان با اشاره به اینکه در استان ارتباط بسیار خوب و اثرگذاری بین مجموعه‌های دستگاه‌های اجرایی با رسانه‌ها وجود دارد تصریح کرد: استانداری خود را مکلف کرده با رسانه‌ها ارتباط خوب برقرار کند.

وی با بیان اینکه توانایی موثری در رسانه‌های استان وجود دارد ادامه داد: ما کمترین حاشیه را در استان همدان داریم در حالی که در برخی استان‌ها حواشی استان را مشغول می‌کند.

شاهرخی با اشاره به اینکه درک و شعور رسانه‌های استان با تفکرات مختلف بسیار بالاست و همه به دنبال انتفاع مردم هستند خاطرنشان کرد: ممکن است افرادی باشند که درک درستی از شرایط نداشته باشند اما کلیت فضا به شکلی است که آنها نیز با مجموعه همراه می‌شوند.

وی با بیان اینکه از همراهی صدا و سیما و مجموعه واحد خبر باید قدردانی کرد گفت: هرجا لازم بوده آنتن شبکه استانی را اختصاص دادند.

استاندار همدان با اشاره به اینکه نباید فضا را برای جولان دشمنان در فضای مجازی خالی گذاشت اظهار کرد: دیدیم که با تلگرام چه برخوردی شد و چه اتفاقی افتاد طوری که بسیاری از مخالفان آن به آن پیوستند.

وی با بیان اینکه فضای مجازی هم فرصت است و هم تهدید افزود: اگر از فرصت‌ها استفاده نشود، تهدید‎ها خطرناک خواهد شد.

شاهرخی با اشاره به اینکه صفحه من در اینستاگرام فعال است البته نه مثل سلبریتی‌ها تصریح کرد: اگر اتفاقی در استان رخ می‌دهد در فضای مجازی منعکس می‌شود به طوری که از ظرفیت استان در این حوزه بهره برده می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت