وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 11 ارديبهشت 1398 ساعت 12:24   |   کد مطلب: 36115
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: با توجه ویژه رهبر فرزانه انقلاب سال گذشته 200 میلیون دلار از محل اعتبارات صندوق توسعه ارزی به طرح های آبخیزداری اختصاص یافت که سهم استان همدان 160 میلیارد ریال بود.

به گزارش ایرنا، خلیل آقایی روز چهارشنبه در دیدار با استاندار همدان اضافه کرد: سهم استان همدان در سال جاری تا 2 برابر افزایش می یابد که امید می رود از محل منابع استانی نیز اعتباری برای حمایت و شتاب دادن به طرح های آبخیزداری اختصاص یابد.
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور افزود: دولت توجه ویژه ای به موضوع آبخیزداری دارد و اعتبار قابل توجهی نیز به این موضوع اختصاص داده است.
وی بیان کرد: اولویت اول سازمان جنگل ها اجرای آبخیزداری است و باید از توجه دولت به این حوزه برای بهبود وضعیت پوشش گیاهی و تقویت سفره های زیرزمینی و ذخیره آب بهره گرفت.
آقایی اظهار داشت: طرح های آبخیزداری از جمله فعالیت های زیربنایی و ماندگار است که باید با مشارکت مردم عملیاتی شود که در این راستا جوامع محلی با مشارکت در تمامی طرح های منابع طبیعی علاوه بر ایجاد اشتغال باید نسبت به حفاظت از انفال تلاش کنند.
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور ادامه داد: مشاهدات گویای این است که میزان خسارت در مکان هایی که عملیات آبخیزداری صورت گرفته کم بوده یا هیچگونه خسارتی وارد نشده است.
آقایی گفت: اقدامات آبخیزداری تنها اجرای عملیات بیومکانیکی و سنگ و ملاتی نیست بلکه یک سلسله اقدامات هماهنگ شده و در قالب طرح جامع حوزه آبخیز انجام می شود.
وی اضافه کرد: اجرای طرح کاداستر، حفاظت، پیشگیری از بروز آتش در جنگل ها و مراتع نیز در آبخیزداری دیده شده است و تمامی فعالیت های منابع طبیعی در قالب مدیریت جامع حوزه آبخیز انجام می شود.
انتهای پیام/

دیدگاه شما