وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 11 ارديبهشت 1398 ساعت 08:22   |   کد مطلب: 36104
لیستی از طلابی که مورد تعرض قرار گرفتند ومراجع معظم تقلید، مدیر حوزه های علمیه، شورای عالی حوزه، و جامعه مدرسین، هیچ کار خاصی نکردند.

به گزارش نافع،  به بهانه جنایت چند روز گذشته همدان که طی آن یک روحانی ۴۶ ساله به نام مصطفی قاسمی در مقابل حوزه علیمه این شهر از ناحیه سر هدف دو گلوله یکی از اراذل قرار گرفته و به شهادت رسید، به برخی سوءقصدها به روحانیون و طلاب در سال‌های اخیر اشاره می‌کنیم:

 ۲۵ تیر ۹۰ علی خلیلی، طلبه جوان به خاطر نهی از منکر در یکی از محلات شرق تهران مورد حمله چند نفر با چاقو قرار گفت و از ناحیه گردن به شدت مجروح شد  یکی از ضاربین به ۳ سال زندان و بقیه نیز به شلاق محکوم وسپس با وثیقه آزاد شدند.

خلیلی پس از ۳۲ ماه تحمل جراحات، سوم فروردین سال ۹۳ درگذشت.

 اردیبهشت۹۰، حجت‌الاسلام منتظری امام جماعت وقت مسجد انصارالحسین (ع) تهران پس از امر به معروف یک دختر و پسر در خیابان نیروی هوایی (شرق تهران) در اثر ضربه‌ یکی از اراذل، چشم چپش را از دست داده و پزشکان مجبور به تخلیه چشم او شدند.

 ۱۶ خرداد ۹۰، حجت‌الاسلام فروزش امام جماعت یکی از خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران در یکی از خیابان‌های اطراف دانشگاه، متوجه ایجاد مزاحمت از سوی چند نفر برای یک خانم می‌شود و زمانی که قصد نجات آن خانم و مداخله را داشته از سوی مزاحمان مضروب شده و بینایی یک چشمش را از دست می‌دهد.

 ۲۶ شهریور ۹۵، حجت‌الاسلام اخروی که همراه خانواده خود بود، در خیابان طیب در جنوب تهران متوجه مزاحت سه مرد برای یک زن می‌شود؛ به سمت آنها می‌رود و مداخله می کند که مهاجمین به سمت او حمله کرده و او را در مقابل خانواده‌اش با ۲۵ ضربه قمه مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند.

 شهریور ۹۳، حجت‌الاسلام نظری از طلبه‌های حوزه علمیه اصفهان در خیابان با اعمال غیراخلاقی ۴ جوان سوار بر موتورسیکلت که شرب خمر کرده بودند مواجه می‌شود و آنان را امر به معروف می‌کند اما آنها با قمه به او هجوم آورده و این طلبه را از ناحیه صورت و دست به شدت مصدوم می‌کنند.

 آبان سال ۹۳، حجت‌الاسلام میرزایی طلبه خرم‌آبادی در خیابان متوجه اعمال خلاف شرع راننده پرایدی می‌شود و به او تذکر زبانی می‌دهد اما این فرد با چاقو به این طلبه حمله کرده و او را سخت مجروح و راهی بیمارستان می‌کند.

 زمستان ۹۵ ، سعید کمریان طلبه جوان نهاوندی هنگام شب در خیابان متوجه فریاد و کمک‌خواستن یک زن می‌شود که درحال کتک خوردن از موتورسواری غریبه بوده است. این طلبه جلو می‌رود تا مانع این اتفاق شود اما توسط آن موتورسوار مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد و فکش می‌شکند.

 خرداد ۹۵، حجت‌الاسلام فراهانی از طلبه‌های اسلامشهر تهران در کوچه‌‌ای متوجه اعمال غیراخلاقی یک خانم با سه مرد می‌شود که آن‌ها را نهی از منکر می‌کند اما آن سه جوان که گویا یکی‌شان از بوکسورهای معروف شهر بود به او حمله کرده و بشدت مجروحش می‌کنند.

۴ تیر ۹۶، یک فرد با حال غیرعادی با قمه به یک روحانی ۴۷ ساله به نام خلیل ذوالفقاری قاضی سابق دادگاه خانواده شهرری در مترو حمله و او را (و چند نفر که به کمکش رفته بودند) مجروح کرد. نیروهای پلیس پس از چندبار تذکر به فرد ضارب، به وی شلیک کردند که موجب مرگ او بر اثر خونریزی زیاد شد.

یکم آبان ۹۶، یک روحانی بهمراه همسرش در محدوده میدان شکوفه (شرق )تهران، حین خروج از مسجد مورد حمله یک فرد قرار گرفت و مجروح شد. مهاجم پس از ضربه به سر روحانی،۵ ضربه نیز با قمه به پهلو و کمر وی زد. مهاجم گفته بود «شیطان» برای ضرب و شتم این طلبه به او الهام کرده است.

عصر روز دوم آبان ۹۶، یک روحانی ۴۵ ساله دانشجوی دکتری الهیات، با ۵ ضربه چاقو توسط یک مرد ۴۳ ساله حدود در مقابل خروجی متروی امام خمینی(ره) (خیابان خیام) به شدت مجروح و پس از انتقال به بیمارستان سینا درگشت. قاتل دارای سوابق کیفری متعدد از جمله سرقت بود.

در ۲۷ شهریور ۹۷ محمد تولایی طلبه جوان مشهدی که چندی قبل بدون هیچ دلیلی مورد سوء قصد قرار گرفته بود و مدتی در کما بود، درگذشت.
انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت