وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 9 ارديبهشت 1398 ساعت 16:50   |   کد مطلب: 36087
کامران گردان رییس شورای شهر همدان از افتتاح ۴۳۰ پروژه و ریز پروژه با همکاری شهرداری در سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش نافع، کامران گردان ظهر دوشنبه در جلسه با خبرنگاران گفت ؛ در سال ۹۷ در برخی از مناطق بیش از صد در صد بودجه محقق شد و رضایت مندی قابل قبولی داشتیم .

وی ادامه داد؛ در سال ۹۶ اضافه شدن چند دستگاه اتوبوس را به ناوگان شهری در دستور کار داشتیم که متاسفانه در سال ۹۷ به تحریم ها برخورد کردیم و تا بحال فقط ۸ دستگاه اضافه شده است .

 وی با اشاره به طرح پیاده راه سازی خیابانهای دور میدان گفت ؛ پروژه خیابان شریعتی هم در دستور کار است .

گردان بیان کرد؛ سایت موزه میدان امام یک کار مشترک بین میراث فرهنگی و شهرداری است که دربحث اعتبارات اقدامات اولیه انجام شده است و ساخت آن بر عهده شهرداری است و اعتبار دو میلیاردی از طرف مسکن و شهرسازی قرار است به شهرداری واگذار شود و ظرف دوماه پروژه تحویل داده می شود .

رییس شورای شهر همدان افزود؛ پروژه بلوار ارم با تمام توان دنبال می شود و خوشبختانه مشکل اعتباری و نیروی انسانی ندارد و حدود ۳۵ بنا در این پروژه مشغول کار هستند و قرار است تا اواخر اردیبهشت ماه یک فاز کار تحویل داده شود .

وی ادامه داد؛ در بودجه سال ۹۸ دو اتفاق خوب داریم که افزایش ۲۵درصدی بودجه را در سال ۹۸ داریم که اعتبار قابل توجهی است .

گردان عنوان کرد ؛ در کمیسیون ها به دو طریق عمل می کنیم که در مرحله اول لایه هایی که از طرف شهرداری می اید به کمیسیون مربوطه ارجاع داده می شود و در مرحله دوم خود کمیسیون ها سعی می کنند طرحی را تصویب کنند و به شهرداری ابلاغ کنند تا انجام شود .

گردان گفت؛ نوآوری شورا در سال ۹۸ در جهت رونق تولید و خدمت رسانی به مردم است و رضایت مندی مردم خوشبختانه نسبت به سالهای قبل افزایش یافته است که این رضایت مندی بازخورد فعالیت شهرداری و شورا است .

حمید بادامی  نجات رییس مرکز پژوهش،های شورای شهر همدان گفت؛ پروانه الکترونیکی در همدان صادر می شود و زیر ساخت و سرورهاش در حال خریداری است .

وی ادامه داد؛ شهرداری خدماتش را در سال ۹۸ الکترونیکی می کند و در پایان سال بخشی از خدمات را در دفاترپیشخوان دولت قابل ارایه است .

حسین قره باغی عضو شورای شهر همدان گفت: در گردشگری و سرمایه گذاری چالش های زیادی وحود دارد و زیر ساخت ها هم وجود دارد و هم نواقص بسیار زیادی را داریم و ساختار خوبی برای توسعه در شهر همدان نیست و ناهماهنگی های زیادی وحود دارد و ریسک پذیری مدیران خیلی کم است و دلیل اینکه سرمایه گذاری خیلی کم است متاسفانه در کارکرد مدیران مواخذه نمی شوند .

وی ادامه داد؛ در استان شاهد موازی کاری در حوزه سرمایه گذاری هستیم و پنجره مدیریت شهری تا بحال رو به بهبود و گسترش است .

قره باغی بیان کرد؛ سرمایه گذاریهای ناموفقی داشتیم مثلا در میوه و تره بار مشکل داشتیم که در حال برطرف کردن آن هستیم .

وی عنوان کرد؛ در مجتمع تجاری که در پیچ زندان است و نیمه کاره رها شده است که انتظار داریم تا پایان ۹۸ به اتمام برسد .

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت