وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 9 ارديبهشت 1398 ساعت 08:22   |   کد مطلب: 36072
مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع) همدان عنوان کرد؛
فعالیت 275 جهادگر همدانی در استان های سیل زده گلستان و لرستان
مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع) همدان از فعالیت 275 جهادگر استان همدان در استان های سیل زده خبرداد.

سرهنگ علی قراباغی مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین (ع) با اشاره به فعالیت 1038 جهادگر در قالب  180 گروه جهادی در ایام نوروز 98 در سطح استان همدان اظهارداشت: از این تعداد 77 گروه جهادی در مناطق محروم و کم برخوردار حضور یافته و اقداماتی را در حوزه های عمرانی، آموزشی، فرهنگی و ... انجام دادند. و 103 گروه جهادی نیز در زمان بارش های شدیدی که منجر به سیل در سطح استان شد به یاری دستگاه های متولی شتافنتد.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری یادواره شهدا، تجهیز کتابخانه ها ، برگزاری مسابقات فرهگی و ورزشی، برگزاری کلاس های عقیدتی، اخلاقی و قرآنی و ... از جمله فعالیت هایی بود که در حوزه فرهنگی و آموزشی توسط گروه های جهادی در مناطق هدف برگزار شد.

قراباغی در ادامه با بیان اینکه 500 نفر از خدمات بهداشتی و درمانی گروه های جهادی در ایام نوروز 98 برخوردار شده اند، تصریح کرد: این خدمات در زمینه های ویزیت عمومی، زنان و زایمان، دندانپزشکی و ... به مردم ارائه شده است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین (ع) همدان در خصوص فعالیت های عمرانی گروه های جهادی در ایام نورز اظهارداشت: مرمت و بازسازی 10 باب خانه محروم و نیازمند، مرمت 2 باب خانه عالم و نوسازی و زیباسازی یک باب مدرسه از مهمترین اقداماتی است که گروه های جهادی استان در ایام نوروز در حوزه عمرانی انجام داده اند.

وی با اشاره به وقوع سیل در چند نقطه کشور یادآور شد: از دیگر اقداماتی که گروه های جهادی استان در ایام نوروز انجام دادند، برپایی ایستگاه های جمع آوری کمک های مردمی و ارسال آن به مناطق سیل زده کشور بود.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین (ع) همدان با بیان حضور 275 جهادگر استان همدان در مناطق سیل زده کشور، ابراز داشت: حضور 250 جهادگر همدانی در مناطق سیل زده استان لرستان و 25 جهادگر در مناطق سیل زده استان گلستان از فعالیت هایی بود که گروه های جهادی در ایام نوروز 98 انجام دادند.

قراباغی با بیان اینکه در بارش های فروردین ماه استان همدان نیز از سیل آسیب دید،  گفت: 103 گروه جهادی در زمان بارش ها به کمک دستگاه های متولی آمدند و با ایجاد سیل بند، لایروبی جوی ها و ... در کمک به کاهش آسیب های ناشی از سیل در استان نیز اقدامات قابل توجهی را انجام دادند.

علی قراباغی در ادامه گفت: حضور مردم در قالب گروه های جهادی در مناطق محروم و کم برخوردار و تلاششان برای محرومیت زدایی می تواند به افزایش رضایت مندی مردم نیازمند و محروم از نظام اسلامی منجر شود.

وی افزود: حضور دانش آموزان، دانشجویان، طلاب و ... در مناطق محروم، نوید بخش تربیت مدیرانی انقلابی و جهادی برای آینده انقلاب اسلامی است.

 

انتهای پیام/

 

 

 

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت