وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 5 ارديبهشت 1398 ساعت 20:16   |   کد مطلب: 36024
کاربران تلگرام طلایی و هاتگرام از روز گذشته در شبکه های اجتماعی از هشدار گوگل برای حذف این پیام رسان ها خبر دادند؛ حال به نظر می رسد گوگل وارد عمل شده و این دو اپلیکیشن را به صورت خودکار از روی گوشی کاربران حذف می‌کند.

به گزارش نافع، چندی پیش تلگرام درباره استفاده کردن از این نسخه‌ها و عدم ایمن بودن آن‌ها هشدار داده بود و حال به‌نظر می‌رسد نوبت به خود گوگل و سیستم عامل اندروید رسیده است تا به کاربران در این رابطه یک هشدار بسیار جدی بدهد.
از روز گذشته برای کاربرانی که تلگرام طلایی و هاتگرام را روی گوشی خود نصب داشته‌اند پیغام‌های هشدار ارسال شده که گوگل این برنامه را مضر تشخیص داده است و کاربر را به حذف آن تشویق می‌کند. همچنین از شب گذشته تعدادی از کاربران این دو پیام‌رسان گزارش داده‌اند هنگامی که به سراغ تلگرام طلایی و هاتگرام روی گوشی خود رفته‌اند با عدم وجود آن‌ها مواجه شدند.
طی بررسی‌های انجام شده، این هشدار و حذف پیام‌رسان‌هاتوسط آنتی‌ویروس Play Protect گوگل رخ داده است که به طور خودکار وارد عمل شده و بدون اجازه کاربر، تلگرام طلایی و هاتگرام را مسدود و از روی گوشی افراد پاک کرده است. همچنین تلاش کاربران برای نصب مجدد این اپلیکیشن ها بی فایده بوده و گوگل با انتشار پیامی (عکس سوم و چهارم بخش گالری)  اجازه نصب را به کاربر نمی دهد.
لازم به ذکر است تلگرام طلایی و هات‌گرام دو پوسته فارسی تلگرام هستند که پس از فیلتر این پیام‌رسان در ایران آغاز به فعالیت کردند و امکان دسترسی بدون فیلتر به تلگرام را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند.
اگر کاربر تلگرام طلایی یا هاتگرام هستید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید که آیا چنین هشداری را دریافت کرده اید؟
انتهای پیام/

دیدگاه شما