وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 5 ارديبهشت 1398 ساعت 09:09   |   کد مطلب: 36013
جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با بیان اینکه اجرای طرح «هر مسجد، یک خانه» بسيار اميدآفرين و اثرگذار خواهد بود گفت: استفاده از ظرفیت مساجد بازسازی مناطق سیل‌زده را تسریع می‌کند.

سردار مهدی فرجی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان اظهار کرد: با توجه به حجم بالای خسارات در سیل اخیر و گستردگی آن در کشور دولت به تنهایی نمی‌تواند از پس جبران آن برآید.

وی با بیان اینکه با توجه به مشکلاتی که در برخی حوزه‌ها وجود دارد نیاز به حضور مردم است افزود: در سطح کشور هرجایی که با مشکل مواجه شدیم، مانند اوایل انقلاب و دفاع مقدس، کار تقسیم شده و در 31 استان انجام شد.

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با اشاره به اینکه وسعت خسارات و تعداد سیل‌زدگان زیاد است تصریح کرد: سیل باعث آسیب به زیرساخت‌ها، مزارع ساختمانی، منازل مسکونی و سایر بخش‌های کشور شده است.

وی با بیان اینکه اجرای طرح «هر مسجد، یک خانه» بسیار امیدآفرین و اثرگذار خواهد بود ادامه داد: البته برخی از مساجد می‌توانند چند خانه احداث کنند.

فرجی با اشاره به اینکه برخی از مساجد از تمکن مالی لازم برخوردار نیستند و می‌توانند به حد وسع خود در این امر خیر شرکت کنند گفت: هرچند حل این مسأله با اجرای طرح «هر مسجد، یک خانه»‌ با مردم به اشتراک گذاشته شده است.

وی خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، هیأت امنای هر مسجد مطلع خواهد شد که قرار است یک واحد مسکونی در چه نقطه‌ای از کشور و با چه مشخصاتی احداث کند.

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با بیان اینکه با این طرح بار دیگر اثرگذاری فوق‌العاده مساجد مطرح می‌شود گفت: اگر از ظرفیت مسجد و مدارس بتوانیم به خوبی استفاده کنیم، سرعت بازسازی بسیار بیشتر می‌شود.

وی اظهار کرد: با این کار به طور کامل نیز اطلاع‌رسانی می‌شود که هر مسجد بداند چه اقدامی را باید انجام دهد و هیأت امنا، امام جماعت و بسیج وارد کار می‌شوند.

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان افزود: البته ممکن است که یک مسجد توان احداث یک خانه را نداشته باشد اما به عنوان مثال می‌تواند برق کشی یک خانه را انجام دهد و این ظرفیت‌ها اعلام می‌شود.

وی با بیان اینکه برای هر استانی عددی مشخص می‌شود تصریح کرد: البته در داخل استان همدان 15 هزار و 700 واحد مسکونی نیاز به بازسازی دارند که البته به طور کامل تخریب نشده‌اند.

فرجی با اشاره به اینکه بیشتر این منازل به اقشار آسیب پذیر جامعه تعلق دارند ادامه داد: این افراد یا زیر پوشش کمیته امداد هستند و یا بهزیستی.

وی با بیان اینکه طرح «هر مسجد، یک خانه» به دشمن نشان می‌دهد با وجود مشکلات موجود، مردم در کمک به همدیگر در میدان هستند.

وی گفت: دشمن در شرایط فعلی که کشور با مشکلاتی مواجه است، تحریم‌های نفتی را شدت بخشیده و معافیت برخی از کشورها را برداشته است تا به ما فشار بیشتری وارد کردند.

فرجی اظهار کرد: اگر این فشارها را در کل کشور تقسیم کنیم کمتر آسیب خواهیم دید و اثرگذاری آن‌ها از بین خواهد رفت.

وی بیان کرد: این طرح اگر به درستی برای مردم تشریح شود به خوبی می‌توانیم آن را اجرا کنیم.

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان تصریح کرد: اعتماد مردم به مساجد و ائمه جماعات، هیأت امنا مطلوب است و می‌تواند باعث موفقیت طرح خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت