وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 5 ارديبهشت 1398 ساعت 08:05   |   کد مطلب: 36011
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری همدان گفت:مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری همدان با بیان اینکه باید بر روی فرهنگ مصرف‌زدگی خانواده‌ها کار شود ادامه داد: طراحی لباس ایرانی ـ اسلامی را نیز در یک همایش دنبال می‌کنیم که بر هویت زنان تأکید دارد.

به گزارش نافع، ربیعه علی‌محمدی شامگاه  دیروز در نشست بانوان نخبه بسیجی با مسؤول بسیج جامعه زنان کشور اظهار کرد: طی برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است تمام وسایل منزل و خانه یک روستا که به طور کامل در اثر سیل از بین رفته، توسط مردم همدان جبران شود.

وی در ادامه تصریح کرد: در سال رونق تولید، ترویج فرهنگ کار و تلاش را دنبال می‌کنیم و آموزش‌های ویژه‌ای را برای بانوان به ویژه بانوان روستایی در بخش‌های مختلف از کشاورزی گرفته تا فنی‌وحرفه‌ای در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری همدان با بیان اینکه باید بر روی فرهنگ مصرف‌زدگی خانواده‌ها کار شود ادامه داد: طراحی لباس ایرانی ـ اسلامی را نیز در یک همایش دنبال می‌کنیم که بر هویت زنان تأکید دارد.

وی با اشاره به اینکه در این طراحی‌ها از عناصر ایرانی و بومی بهره‌گرفته خواهد شد خاطرنشان کرد: ایجاد پارک بانوان در تمام شهرستان‌ها، حفظ حریم خانه‌ها به عنوان مکانی امن برای زنان در طراحی شهرها و ساخت و سازها نیز دنبال می‌شود.

علی‌محمدی با بیان اینکه پیگیری برای برپایی نمایشگاه دائمی محصولات خرد زنان در حال انجام است گفت: برگزاری دوره آموزشی برای اشتغال بانوان را در برنامه داریم تا بانوان با نیازهای سرمایه‌گذاری، توانمندی‌ها و بسترهای جذب تسهیلات آشنا شوند.

وی با اشاره به اینکه آموزش‌ها باید از حوزه دبستان و مدرسه در دانش‌آموزان شکل بگیرد اظهار کرد: در این صورت جامعه برای حفظ جایگاه و حرمت زن بیش از پیش آماده می‌شود.

 رئیس مجمع بسیج بانوان همدان با بیان اینکه در سال 98 طرح‌های ابتکاری با بومی‌سازی  کردند آنها در هر شهرستان دنبال شود افزود: در استان همدان، تعامل بین نهادها به خوبی برقرار است و از توان آنها استفاده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بنیاد صیانت از خانواده توانسته به خوبی طلاق در همدان را کاهش دهد تصریح کرد: همدان نه تنها افزایش جمعیت نداشته بلکه شاهد روند نزولی نیز در آن بودیم و بسیج در راه رفع این مشکل گام برمی‌دارد.

علی‌بخشی افزود: پرونده صد درصد طلاق را بنیاد صیانت از خانواده تحویل می‌گیرد و از حدود یک‌هزار پرونده، حدود 580 پرونده بازگشت خوردند و بقیه نیز در شرف برگشت هستند.
انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت