آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398 ساعت 07:25   |   کد مطلب: 35997
معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: برای جلوگیری از تضییع حقوق مردم باید ارتفاعات استان همدان را که به فعالیت های معدنی اختصاص داده شده حذف شود.

مهدی صفی خانی در گفتگو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی خبرگزاری آنا در خصوص محیط طبیعی و مناطق تحت مدیریت سازمان در استان همدان اظهار کرد: وسعت محدوده مناطق حفاظت شده در استان در مقایسه با نُرم بین المللی رقم پایین است و این موضوع به عنوان یک معضل باعث می شود محیط طبیعی و تنوع زیستی ما کم باشد.
وی در ادامه یکی از دلایل کمبود محیط طبیعی در استان همدان را ناشی از تراکم جمعیت بالا دانست و گفت: این موضوع جزئی از فرآیندی است که از گذشته به ما تحمیل شده است و باید بتوانیم با در پیش گرفتن روندهایی این تنوع محیطی را در استان همدان افزایش دهیم.
معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان افزود: به عنوان مثال می توانیم با کسب نظر موافق سایر دستگاه ها همچون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برخی از مناطقی که در آن فعالیت های صنعتی قرار دارد را به عنوان مناطق حفاظت شده معرفی کنیم تا به مرور بتوانیم تنوع محیطی را در استان افزایش دهیم.
صفی خانی تصریح کرد: ارتفاعات استان همدان را می بینیم که برای فعالیت های معدنی واگذار شده و می بایست با حذف این مناطق جلوی تضییع حقوق دیگران را بگیریم.
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت