وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 2 ارديبهشت 1398 ساعت 08:48   |   کد مطلب: 35973
در مجمع بسیج شهرستان بهار مطرح شد:
کمک های خیری بهاری ها زبانزد مردم استان است
فرمانده سپاه ناحیه بهارگفت:در چند مرحله به جمع آوری کمک های مردمی در روستاها و شهرهای مختلف شهرستان پرداختیم که در این بین کمک های بسیار خوبی به مردم مناطق سیل زده جمع آوری شد.

به گزارش نافع، روح الله نباتی، در اولین مجمع عالی بسیج شهرستان بهار که در سالن جلسات فرماندهی سپاه ناحیه بهار برگزار شد گفت: در این سال زحمات ما باید چند برابر شود و این مستلزم اتحاد و همدلی اعضا می باشد.
وی با اشاره به وقوع سیل در اکثر استان های کشور گفت: در این حادثه دیدیم که کار از دست دولت خارج شده و در مدیریت بحران شکست خوردیم و اگر در همدان نیز برف نمی بارید این باران تبدیل به سیل می شد، این اتفاق به ما نشان داد که ما خودمان باید دست به کار شویم و جلو بیفتیم و دیگران را نیز به دنبال خود راه بیندازیم.
نباتی ادامه داد: هم اکنون در دنیایی زندگی می کنیم که شبکه های مجازی نقش راهبری را پیدا کرده اند و مردم آنچه را که اینها انتخاب کنند ، برمی گزینند و اذهان را مهندسی می کنند و ما نباید اجازه چنین اتفاقی را بدهیم. ما خود باید نقش هدایت را بر عهده بگیریم و این کار تنها به دست خود مردم و نیروهای بسیجی امکان پذیر است. مجمع ظرفیت خوبی دارد که باید از آن استفاده شود.
در ادامه مهدی هندی ورکانه، فرمانده سپاه ناحیه بهار در جلسه به تشریح عملکرد سپاه و بسیج در ماجرای سیل در شهرستان بهار پرداخت و گفت: در چند مرحله به جمع آوری کمک های مردمی در روستاها و شهرهای مختلف شهرستان پرداختیم که در این بین کمک های بسیار خوبی به مردم مناطق سیل زده جمع آوری شد.
هندی به چند مورد از کمک های شاخص اشاره کرد و گفت: در حسام آباد دو نفر مبلغ ده میلیون تومان کمک کردند و در هارون آباد 8 تن سیب زمینی کمک شد.
وی ادامه داد: در مرحله اول 760 میلیون تومان کمک غیر نقدی شامل 20 تن سیب زمینی و کنسرو ، برنج، نان، خشکبار، البسه و گونی کمک شده و همچنین 120 میلیون تومان کمک نقدی جمع آوری شده است که با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه بسیار چشمگیر است و همچنین جمع آوری کمک ها همچنان ادامه دارد.
در ادامه عبدالله رجبی یکی از اعضای مجمع که مسئولیت آستان قدس شهرستان را نیز برعهده دارد از میزان کمک های مردم به آستان قدس و اختصاص مبلغی از آن به مناطق سیل زده سخن گفت و ادامه داد: جریان حزب الله کار انجام می دهد اما این کار دیده نمی شود. در شهرستان بهار اتحاد و هم افزایی بسیار عالی است و در شهرستان جریان حزب الله حاکم است و مردم بهار همیشه نشان داده اند که دستشان به کار خیر بوده و هست.
وی استفاده از ظرفیت فضای مجازی در افزایش روحیه کمک رسانی مردم را بسیار مهم دانست و ضمن تشکر از رسانه های گروهی و کانالهای خبری شهرستان در اطلاع رسانی ها گفت: یکی از عواملی که باعث شد سال گذشته کمک خوبی از طریق آستان جذب شود ، فضای مجازی و اطلاع رسانی خوب در این فضا بود به طوریکه که سال گذشته آستان قدس بیش از کمیته امداد کمک جذب کرد و آستان قدس شهرستان بهار در جذب کمک در استان رتبه اول را به خود اختصاص داده و این نشان از اطمینان مردم به این نهاد و اطلاع رسانی خوب است که خیر و سخی بودن مردم بهار را نشان می دهد که این امر در استان زبانزد است.
انتهای پیام/

دیدگاه شما