آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 25 فروردين 1398 ساعت 10:58   |   کد مطلب: 35873
علی بیات از کوهنوردان همدان موفق شدند در برنامه 20 روزه به قلل6189 متری آیلند پیک و 5550 متری کالاپاتار از ارتفاعات هیمالیا در کشور نپال صعود نمایند.

به گزارش نافع،  این برنامه از اواخر اسفند 97 لغایت اواخر  فروردین ماه 98 در قالب یک تیم 4 نفره از ایران به سرپرستی و مربیگری  علی بیات اجرا گردید که در آن  استاد موحد از مشهد به همراه همسرشان  و استاد  تیزنو از دزفول حضور داشتند .

این برنامه با پرواز از کاتماندو به فرودگاه کوچک لوکلا و سپس پیاده روی چندین روزه تا بیس کمپ آیلند پیک و سپس صعود به این قله و بازگشت و ادامه مسیر به سمت قله کالاپاتار و صعود بدان و بیس کمپ اورست در منطقه هیمالیای نپال ادامه یافت و پس از موفقیت مسیر بازگشت را در پیش گرفتند.

علی بیات سرپرست تیم که در پرونده خود سابقه صعود به بلندترین قله آفریقا (کلیمانجارو) و بلندترین قله اروپا(البروس) را دارد،  ضمن بر شمردن محاسن صعودهای برون مرزی بخصوص در منطقه  هیمالیا که 8000 متری های جهان را در خود جای داده،  یاداور شدند حضور در چنین برنامه هایی، میتواند منجر به تغییر در نگرش جدید در اجرای برنامه های نو باشد که امید است با توجه به هزینه ها بالای چنین برنامه هایی، سایر کوهنوردان نیز امکان حضور بیابند.

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت