آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 21 فروردين 1398 ساعت 07:51   |   کد مطلب: 35824
رئیس انتقال خون استان همدان از ارسال ۲۰ هزار واحد پلاسمای خون از همدان به اتریش خبر داد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، ا

فشین محمدی، رئیس انتقال خون استان همدان در گفتگو با خبرنگار ما گفت: سال ۹۷ برنامه‌های خوبی اجرا شد که یکی از آن‌ها ارسال پلاسما برای تولید دارو به یک شرکت اتریشی بود که در سال ۹۷، ۲۰ هزار واحد پلاسمای خون به این کشور ارسال شد.
وی با بیان اینکه شاخص اهدای خون مستمر در سال ۹۶، ۶۶ درصد بود اظهار داشت: در سال ۹۷ این میزان به ۶۹ درصد رسید.

وی با بیان اینکه پارسال ۷ درصد افزایش اهدای خون را داشته ایم افزود: در سال گذشته ۳۶ هزار و ۸۴۶ واحد اهدای خون صورت گرفت.
محمدی با بیان اینکه ۷ هزار واحد خون در سال ۹۷ به تهران ارسال شد، ادامه داد: ایام نوروز آمار اهدای خون علاوه بر اینکه نیاز استان را تامین کرد، مازاد آن حدود ۳۵۰ واحد نیز به تهران ارسال شد.

این مسئول با بیان اینکه سال گذشته، ۳۶ هزار و ۸۴۶ واحد اهدای خون داشتیم ادامه داد: سال ۹۶ این میزان ۳۴ هزار و ۸۷۳ واحد بود که نشان از افزایش ۷ درصدی اهدای خون در سال ۹۷ بود.

رئیس انتقال خون استان همدان با اشاره به اینکه همچنان جزو معدود استان‌هایی هستیم که اهداکنندگان بار اول اهدای خون نمونه‌ای دارند تصریح کرد: طی چند سال اخیر اجازه اهدای خون بار اول داده نشده و اهدای خون تنها از اهداکنندگان مستمر و با سابقه صورت می‌گیرد.

محمدی با اشاره به اینکه افزود: بر اساس شاخص‌هایی که در سازمان انتقال خون ترسیم شده بود، قرار بود ۳ هزار و ۴۰۰ واحد خون به تهران ارسال شود که در نهایت به ۷ هزار واحد رسید.

وی با تأکید بر اینکه این شاخص‌ها نشان می‌دهد که اهدای خون از رشد خوبی برخوردار بوده است یادآور شد: امیدوارم سال ۹۸ هم همین روال ادامه یابد و اهداکنندگان مستمر را حفظ کنیم.

وی از اخذ دو برند ایزو ۹۰۰۲ و ۲۰۱۵ در انتقال خون همدان خبر داد و گفت: این مسئله نشان دهنده استاندارد بودن و صحت فعالیت انتقال خون بود که در سال ۹۸ نیز باید با این روند گام برداریم.
انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت