آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 20 فروردين 1398 ساعت 08:04   |   کد مطلب: 35801
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان:
کمک‌های همدان به منطقه «چگنی» در لرستان ارسال می‌شود
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با بيان اينكه همدان به عنوان معين منطقه «چگنی» در لرستان انتخاب شده است از ارسال كمك‌های مردمی به اين منطقه خبر داد.

سردار مظاهر مجیدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه بعد از سیل اخیر سپاه انصارالحسین(ع) همدان معین شهرستان گمیشان در استان گلستان شده است اظهار کرد: از همان روزهای اولیه وقوع سیل، بسیجیان حوزه سازندگی به منطقه اعزام شده‌ند و در حال خدمات‌رسانی هستند.

وی با اشاره به اینکه کمک‌های بسیار خوبی از سوی مردم همدان برای سیل‌زدگان استان گلستان و لرستان جمع‌آوری و ارسال شده است افزود:‌ امروز نیز استاندار همدان و جانشین سپاه استان در استان لرستان حضور دارند که قرار شد همدان معین شهرستان چگنی شود.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با بیان اینکه تاکنون موفق شده‌ایم نیازهای اولیه مردم لرستان را به مقدار قابل توجهی ارسال کنیم تصریح کرد:‌ امیدواریم در شهرستان چگنی نیز توفیق انجام خدمت را داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه تا کنون 6 کامیون و یک تریلی کمک‌ غیر نقدی مردم به گمیشان ارسال شده است ادامه داد:‌ بسیج سازندگی همدان که در منطقه سیل‌زده در حال فعالیت است این کمک‌ها را بین مردم توزیع می‌کنند.

مجیدی با بیان اینکه روز گذشته آب در منطقه گمیشان فروکش کرده است خاطرنشان کرد: نیروهای بسیجی همدان پس از فروکش آب در حال کمک‌رسانی به مردم و ساماندهی وضعیت منطقه هستند.

وی با اشاره به اینکه اتفاقی که رخ داد درس همدلی را برای مردم ایران اسلامی رقم زد گفت: مردم استان گلستان نشان دادند بزرگوار و قانع هستند به طوری که در این شرایط اعلام می‌کنند خودشان مشکلات را برطرف می‌کنند.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با بیان اینکه در لرستان نیز کمک‌های بسیار خوبی صورت گرفت اظهار کرد: جمعه گذشته 6 کامیون کمک مردمی به سپاه لرستان برای توزیع تحویل داده شد؛ ضمن اینکه کمک‌هایی نیز در حال جمع‌آوری است که به زودی به شهرستان چگنی منتقل می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سازمان بسیج به دنبال برآورد نیاز ساخت‌وسازهاست تصریح کرد:‌ بعد از مشخص شدن اقدامات و برنامه‌های دولت برای تعیین میزان تسهیلات اعطایی به مردم و تعیین سهمیه استان با کمک خیرین فعالیت ساخت و ساز را آغاز خواهیم کرد.

مجیدی ادامه داد:‌ تا پایان ساخت و سازها در مناطق حضور خواهیم داشت و از تمام ظرفیت‌ها در این راه استفاده خواهیم کرد.

وی درباره کمک‌های ارسالی به استان خوزستان نیز گفت: اردوگاه‌هایی که در خرمشهر و اهواز متعلق به سپاه همدان بود در اختیار هموطنان خوزستانی قرار گرفت.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان اظهار کرد: بخشی از خودروهای مورد نیاز نیز برای انجام اقدامات لازم برای سپاه خوزستان ارسال شده است.

وی گفت: در حال حاضر اصلی‌ترین نیازمندی‌ در مناطق سیل‌زده شامل مواد غذایی، بیل، کف‌کش، موتور آب، مواد شوینده و بهداشتی است.
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما