آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 19 فروردين 1398 ساعت 22:35   |   کد مطلب: 35797
جانشین فرمانده سپاه همدان گفت: باتوجه به شرایط جغرافیایی نیازمند نصب فوری ۱۰۰ کانکس در منطقه چگینی هستیم چرا که زندگی در چادر برای مردم سیل زده سخت است.

سردار مهدی فرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان، از واگذاری امر بازسازی و کمک‌رسانی متمرکز به منطقه سیل زده چگینی استان لرستان به استان همدان خبر داد و اظهار داشت: با توجه به مشکلات موجود در این منطقه و کمک‌های فراوانی که استان همدان برای مردم سیل زده لرستان ارسال کرده بود به این نتیجه رسیدیم مسئولیت متمرکز کمک‌رسانی به این منطقه را برعهده بگیریم.

وی با بیان اینکه از روز گذشته تا امروز استاندار همدان و معاون وی در منطقه حاضر شده و وضعیت را ارزیابی کرده‌اند، افزود: امروز در جلسه‌ای که با حضور استاندار لرستان برگزار کردیم قرار شد خدمات هماهنگی را از سوی استانداری، سپاه و ارتش به مردم منطقه ارائه دهیم.

نیازمند نصب فوری 100 کانکس در منطقه چگینی هستیم

جانشین فرمانده سپاه همدان با تاکید بر این که وضعیت مردم چگینی قابل قبول نیست، عنوان کرد: پل‌های این منطقه از بین رفته و راه‌های ارتباطی نیز قطع شده است به همین دلیل از جمله اقدامات اولیه ما در این منطقه ساخت راه‌های دسترسی بین روستاهای منطقه، خرم‌آباد و منطقه چگینی است تا این گونه بتوانیم کمک‌های مردمی را به این منطقه ارسال کنیم.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر به نصب فوری 100 کانکس منطقه نیاز داریم، گفت: به دلیل وضعیت جغرافیایی و حضور متعدد حیوانات از مردم و خیران استان همدان تقاضا می‌کنیم برای تامین امنیت مردم و در امان بودن مردم سیل زده منطقه، نسبت به تهیه کانکس اقدام کرده و آنها را در اختیار سپاه یا هلال احمر قرار دهند.

45 هزار نفر از سیل زدگان منطقه چگینی نیازمند کمک‌های فوری مردم هستند

فرجی تصریح کرد: متاسفانه منطقه چگینی با وجود وضعیت نامناسبی که دارد از دید رسانه‌ها مغفول مانده است اما لازم است این منطقه نیز همانند دیگر مناطق سیل زده لرستان مانند پلدختر و معمولان مورد توجه قرار گیرد چرا که 80 روستا و جمعیتی بیش از45 هزار نفر در این منطقه ساکن هستند.

وی عنوان کرد: خیران همدانی همانگونه که با حضور در منطقه زلزله زده ازگله، بخشی از امور عمرانی مثل ساخت منازل،مسجد، مدرسه و غیره را برعهده گرفتند می‌توانند با حضور در این منطقه نیز در اقدام خیرخواهانه نسبت به ساخت منازل مردم، پل یا راه اقدام کنند.

جانشین فرمانده سپاه همدان با اشاره به اینکه سیل خانه‌های مردم را برده  است یعنی خانه‌ای نمانده که ما بخواهیم آن را بازسازی کنیم، تاکید کرد: گردان رزمی مهندسی 43 امام علی(ع) همدان نیز هم اکنون در اختیار نیروی زمینی سپاه بوده و در تلاش است با تمامی امکانات و توانی که دارد به تمامی مردم سیل زده لرستان خدمت‌رسانی کند.

گروه‌های جهادی همدان در حال پاکسازی شهر پل دختر هستند

وی از فعالیت تیپ زرهی شهید قهرمان همدان در منطقه لرستان خبر داد و ابراز کرد: علاوه بر نیروهای نظامی استان، 52 نفر از بسیجیان همدان نیز در قالب گروه‌های جهادی در شهر پلدختر مشغول نظافت شهرو خدمت‌رسانی به مردم هستند.

فرجی درباره اقدامات سپاه همدان و ارسال کمک به منطقه بحران زده خوزستان نیز گفت: از ما تنها برای ارسال تجهیزات و امکانات درخواست شده است به همین دلیل فعلا در این حد به آنها کمک کرده‌ایم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت