دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان
آخرین قیمت سکه و طلا

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 12 فروردين 1398 ساعت 21:13   |   کد مطلب: 35697
این آمار را مرور کنیم میانگین بارش ۳۰ ساعت منتهی به ۱۲ فروردین در استان همدان بیش از ۱۷۵ میلیمتر اعلام گردید.

به گزارش نافع، میانگین کل بارشهای سال ۹۷ حدود ۳۶۰ میلیمتر بوده است. معنای آن روشن است یعنی حدود ۵۰درصد بارندگی سال ۹۷ در این یک و نیم روز اتفاق افتاده است .حال یک آمار جالب دیگر را ببینیم: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی از ۳۰ شهر پر بارش کشور رتبه اول نهاوند،رتبه دوم تویسرکان،رتبه چهارم فاننین،رتبه دهم ملایر،رتبه یازدهم همدان ، رتبه دوازدهم قهاوند،رتبه چهاردهم بهار،رتبه شانزدهم رزن و رتبه هفدهم اسدآباد بوده است. معنای این آمار هم روشن است یعنی ۹ شهر از شهرستانهای استان جزء سی شهر پر بارش و البته در نیمه این لیست هستند.
حالا خسارتها را مرور کنیم . به لطف خدا خسارت جانی نداشته ایم و سوانح ایجاد شده با حضور پررنگ تیمهای امدادی پاسخ داده شده است. حدود ۲۴۰ میلیارد تومان خسارتهای بخش کشاورزی است . البته امیدواریم دولت محترم بر اساس وعده های داده شده ، اقدام به جبران نماید. به هر تقدیر نکاتی در این خصوص به شرح زیر تقدیم می گردد .
۱ بیش از هرچیز همدلی و مسئولیت پذیری دستگاههای مختلف اجرایی و امدادی با پشتیبانی نیروهای نظامی و انتظامی باعث گردید که مردم دارالجهاد همدان شاهد کمترین خسارت ممکن باشند .
۲ همراهی مردم با فرهنگ پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین و تبعیت پذیری و اعتماد به مسئولین دلسوز استانی و شهرستانی زمینه اصلی عبور از این بحران را فراهم نمود .
۳ رسانه های استان اعم از نشریات و پایگاههای خبری در بستر فضای مجازی نیز در اطلاع رسانی های شفاف و به موقع ،نقش موثری در این توفیق استانی داشتند. هرچند برخی کانالهای معاند تلاش داشتند تا آب را گل آلود کنند ولی فرصتی برای عرض اندام نیافتند.
۴در کنار این همه موفقیت ایجاد شده ، جای یک مرکز اطلاع رسانی برای مدیریت بحران استان خالی بود. جایی که رسانه ها به جای اعتماد به تصاویر ارسالی کاربران یا اعتماد به اخبار منتشر شده سایر کانالها و پیج ها که صحت و سقمشان روشن نبود،بتوانند اطلاعات صحیح و دقیق را به موقع اخذ نمایند.
۵حضور فعال و پویای بسیج استان در موضوع خدمت رسانی در چند جبهه مختلف بود. با توجه به ضرورتها نیروهای بسیجی با حمایت و هدایت پاسداران عزیز استان به طور همزمان در از گله سرپل ذهاب، گمیشان استان گلستان و تمامی شهرستانهای استان جهادی و انقلابی حضور فعال داشتند که جا دارد از تلاشهای شبانه روزی و حضور میدانی فرماندهان بسیجی سرداران مجیدی و فرجی و همه عزیزان گمنام بسیجی یاد نماییم .
۶نکته آخر عدم حضور برخی از مدیران دستگاههای اجرایی در شهرستانها بود. انتظار می رفت با توجه به اهمیت موضوع ، حضور همه مدیران اجرایی را در این زمینه شاهد باشیم که اخبار واصله از برخی شهرستانها حاکی از عدم حضور برخی از مدیران دستگاههای مختلف بوده است .
در پایان برخود فرض می دانیم از زحمات و تلاشهای امام جمعه محترم استان حضرت آیت الله شعبانی، استاندار استان جناب آقای شاهرخی و فرمانداران و کارکنان ،فرماندهان نظامی و انتظامی و پایوران ،شهردارهمدان آقای مهندس صوفی و همه شهرداران و نیروهای خدوم آنها ،مدیران و پرسنل همه دستگاههای خدماتی و تخصصی درگیر در این عملیات سنگین خدمت رسانی تشکر و قدردانی نماییم .
انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت