آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 6 فروردين 1398 ساعت 18:49   |   کد مطلب: 35616
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان با بیان اینکه آرامگاه بوعلی سینا بیشترین بازدید کننده را به خود اختصاص داده است، گفت: در هفت روز گذشته بیش از 443 هزار مسافر نوروزی از اماکن استان بازدید کردند.

به گزارش نافع، «علی مالمیر» صبح امروز در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه بیش از ۴۴۳ هزار نفر از اماکن تاریخی و گردشگری استان همدان در هفت روز گذشته بازدید کردند، گفت:  در این بین آرامگاه بوعلی سینا بیشترین آمار بازدید کننده را به خود اختصاص داد.
وی از اقامت۱۱۹  هزار و ۵۳۳ مسافر در مراکز اقامتی استان از جمله؛ خانه مسافرها، بوم گردی ها، مهمان پذیرها و هتل ها در این مدت خبر داد و گفت: تنها در روز گذشته  ۱۶ هزار و ۲۸۴ مسافر و گردشگر در مراکز یاد شده اقامت داشتند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان با بیان اینکه این استان از یک هزار و ۸۰۰ اثر تاریخی و گردشگری برخوردار است، افزود: آرامگاه بوعلی سینا، غار علیصدر، آرامگاه باباطاهر، گنبد علویان، شهر لالجین و حتی تپه باستانی هگمتانه در صدر اماکنی هستند که بیشتر مورد بازدید مسافران قرار می گیرند.
مالمیر در ادامه به برپایی نمایشگاهی از صنایع دستی بانوان سرپل ذهاب در ستاد خدمات سفر استان اشاره و عنوان کرد: در این نمایشگاه مروارید بافی، عروسک سازی و دیگر صنایع دستی در معرض دید عموم قرار گرفته است.
وی همچنین از عدم برگزاری مراسم های جشن نوروز گاه در سراسر استان در راستای همدردی با خانواده‌ها و بازماندگان حادثه سیل اخیر در شیراز خبر داد.
زنگنه
انتهای پیام/

دیدگاه شما