آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 5 فروردين 1398 ساعت 08:33   |   کد مطلب: 35591
نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با دعوت از مردم برای کمک به سیل زدگان استان‌های شمالی گفت: یاری به آن‌ها از وظایف شرعی هرمسلمان بوده و قرارگاهی در محل برگزاری نماز جمعه به‌طور 24 ساعته آماده دریافت کمک‌های مردمی است.

حجت‌الاسلام حبیب‌الله شعبانی موثقی در گفت‌وگو با خبرنگار ذاکرنیوز در همدان اظهار داشت: با توجه به حادثه دیدن تعداد زیادی از مردم استان‌های شمالی کشور در سیل ویرانگر روزهای اخیر و تأکید مقام معظم رهبری بر کمک به آن‌ها باید به یاری این مردم شتافت.

وی از تشکیل قرارگاه جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای کمک به حادثه دیدگان خبر داد و افزود: این کار با هدف لبیک گفتن به پیام امام خامنه‌ای از شب گذشته آغاز شده تا به سهم خود کمکی به این مردم در روزهای آغازین سال نو کرده باشیم.

شعبانی موثّقی بیان کرد: کمک به حادثه دیدگان استان‌های گلستان و مازندران و گلستان تا اندازه‌ای اهمیت دارد که برخی مراجع عظام اجازه صرف یک‌سوم وجوهات شرعی برای کمک به آن‌ها را صادر کرده‌اند.

سردار اشتری: چتر امنیتی ناجا در گلستان گسترده‌تر می‌شود/ توزیع اغذیه موجود در انبار پلیس میان مردمسردار غیب‌پرور از مناطق سیل‌زده استان گلستان بازدید کردیگان‌ویژه ناجا به کمک سیل‌زدگان گلستان شتافت

وی اعلام کرد: قرارگاه جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای کمک به سیل‌زدگان گلستان و مازندران از شامگاه شنبه 3 فروردین در حسینیه امام خمینی(ره) همدان کار خود را آغاز کرده و به‌طور 24 ساعته آماده دریافت کمک‌های مردمی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان گفت: پایگاه‌های مقاومت بسیج در مساجد و نواحی و حوزه‌های مقاومت هم آماده دریافت کمک‌های مردمی هستند.

شعبانی موثّقی بیان کرد: با توجه به کاهش دمای هوا، بیشترین نیاز حادثه دیدگان به پتو، چادر مسافرتی، روکش چادر، وسایل گرمایشی برقی، لباس گرم و نو و مواد غذایی خشک است.

وی با دعوت از مردم برای یاری به حادثه دیدگان تصریح کرد: این مردم خانه و کاشانه خود را در روزهای نوروزی از دست داده و یاری به آن‌ها از وظایف شرعی هر مسلمان به شمار می‌رود.
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما