وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 3 فروردين 1398 ساعت 07:33   |   کد مطلب: 35574
فرمانده سپاه ناحیه تویسرکان گفت: ترویج فرهنگ جهاد و شهادت و آشنایی نسل جوان با فرهنگ رشادت و خداشناسی به سبک شهدایی به ویژه در ایام نوروز، بهار معنوی خاصی را در دل ها رقم می زند.

به گزارش نافع، «مرتضی سیاهوشی» صبح امروز در حاشیه اعزام کاروان راهیان نور تویسرکان به مناطق عملیاتی جنوب کشور گفت: استقبال بسیار زیادی از این سفر معنوی برای ایام نوروز شد، اما متأسفانه به دلیل کمبود امکانات از جمله نبود اتوبوس به تعداد لازم و کمبود بودجه، بالاجبار تنها 140 نفر  را روانه این سفر معنوی کردیم.
سرهنگ سیاهوشی اظهار کرد: سال گذشته نیز بیش از 600 تویسرکانی در قالب اردوهای راهیان نور دانش آموزی، دانشجویی و محلات از فضای معنوی مناطق عملیاتی غرب و جنوب کشور بهره مند شدند.
وی با تأکید بر اینکه راهیان نور، بسترساز فضایی فرهنگی و معنوی برای خودسازی است، عنوان کرد: ترویج فرهنگ جهاد و شهادت و آشنایی نسل جوان با فرهنگ رشادت و خداشناسی به سبک شهدایی به ویژه در ایام نوروز، بهار معنوی خاصی را در دل ها رقم می زند.
فرمانده سپاه ناحیه تویسرکان افزود: زمان سفر کاروان راهیان نور برای مناطق عملیاتی غرب دو روز و برای جنوب کشور سه روز در نظر گرفته شده است و در این اردوها زائران از برنامه های فرهنگی بسیاری از جمله مسابقه های متنوع و سخنان روایان دفاع مقدس استفاده می کنند.
«حسین سوری» جانشین فرمانده سپاه ناحیه تویسرکان هم در گفت و گویی عنوان کرد: صبح امروز 140 نفر از مردم ولایی و شهید پرور این شهرستان در قالب نخستین کاروان راهیان نور، راهی مناطق عملیاتی جنوب شدند.
وی با بیان اینکه راهیان نور فرصت مناسبی برای خودسازی و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت است، اظهار کرد: زائران کربلای ایران از یادمان های مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس در شلمچه، کربلای4 (علقمه) و اروند بازدید می کنند.
جانشین فرمانده سپاه ناحیه تویسرکان افزود: قدم گاه شهدا همراه با روایت گری روایان فتح زمینه ساز انتقال مفاهیم و معانی تربیتی و فرهنگ ایثار و شهادت برای همگان به ویژه نوجوانان و جوانان است.
زنگنه
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت