وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 2 فروردين 1398 ساعت 16:35   |   کد مطلب: 35571
معاون امور اقتصادی و نیروی انسانی استانداری همدان:
دستگاه های مرتبط با تولید باید سرمایه گذاری را تسهیل کنند
معاون امور اقتصادی و نیروی انسانی استانداری همدان با بیان اینکه دستگاه های مرتبط با تولید باید سرمایه گذاری را تسهیل کنند گفت:بحث اول در راستای تحقق شعار سال تامین منابع مالی توسط بانک ها و موسسات مالی است که باید توسعه پیدا کند.

ظاهر پورمجاهد امروز در گفتگو با نافع با اشاره به بیانات رهبر انقلاب و شعار سال اظهار داشت: رهبر انقلاب اسلامی در ارتباط با سلسله نامگذاری هایی که داشتند امسال را نیز رونق تولید گذاشتند که امیدواریم با تلاش، برنامه‌ریزی‌ها، اقدامات جهادگرانه و پیگیرانه این فرمایشات را اجرا کنیم.

وی تأکید کرد: بحث اول تامین منابع مالی توسط بانک ها و موسسات مالی است که باید توسعه پیدا کند و آنچه دستورالعمل، ضوابط و مسائل قانونی است اجرا شود.

معاون امور اقتصادی و نیروی انسانی استانداری همدان بحث مالیاتی و تامین اجتماعی را بحث دوم عنوان کرد و گفت: دستگاه هایی که مرتبط با تولید هستند باید موضوعات سرمایه گذاری را تسهیل و کارها را روان کنند.

پورمجاهد بحث سوم را مشارکت بخش خصوصی، اجرای برنامه های تولید و تقویت و گره گشایی بیان کرد و افزود: کار صدور مجوز، پرداخت تسهیلات، رعایت زمان بندی ها و استعلامات باید به سرعت انجام گیرد  تا کارها لنگ نماند.

 معاون امور اقتصادی و نیروی انسانی استانداری با بیان اینکه نباید فرصت را از دست دهیم گفت: باید از مشارکت بخش خصوصی، مردم و موسسات مالی و بنیادهای همچون بنیاد علوی و بنیاد برکت استفاده کنیم.

وی افزود: باید از شرکت‌های سرمایه‌گذاری که منع سرمایه گذاری ندارند استفاده کنیم تا از سامانه مالی آنها برای استان استفاده شود.

 پور مجاهد با بیان اینکه باید برنامه داشته باشیم و ظرفیت روستاها و شهرستان ها را شناسایی و جذب سرمایه گذاری کنیم تاکید کرد: باید روی تکمیل زنجیره، ارتقای تولید و احیای واحدهای صنعتی راکد کار کنیم  واتفاق جدیدی در این حوزه بیافتد.

 معاون امور اقتصادی و نیروی انسانی استانداری همدان خاطرنشان کرد: باید به نظرات و کارهای کارشناسی توجه داشته باشیم و واحدهایی را که قابل احیا هستند، احیا، و واحدهایی که قابل احیا نیستند را تغییر کاربری دهیم.

وی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب که فرمودند از تحریم‌ها نباید نالید خاطرنشان کرد: زمانی که تهدید شدیم و برنامه‌ریزی کردیم، توانستیم کارهای بزرگی را رقم بزنیم. تحریم ها همچنان هست و باید از فرصت ها استفاده کنیم و شرایط سال ۹۸ شرایط بسیار خوبی برای کار کردن است.
انتهای پیام/

دیدگاه شما