آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 27 اسفند 1397 ساعت 15:56   |   کد مطلب: 35541
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مطرح کرد
خودروهای سنگین عامل 50 درصد از فوتی‌های شهرستان بهار
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بهار نبود کمربندی در شهر لالجین و استقرار برخی انبارهای سیب‌زمینی در مسیرهای داخل شهر را عامل ورود خودروهای سنگین به داخل شهر دانست و گفت: این موضوع منجر به تصادف در درون شهر شده و 50 درصد تصادفات فوتی‌ها در این شهرستان مربوط به خودروهای سنگین است.

به گزارش نافع،‌ بزرگعلی نوری بعد از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه صبح اظهار کرد: در سال 97 تعداد 394 جلسه  آموزش همگانی با ۳۵ هزار نفر در سطح شهرستان بهار در مساجد مدارس و اماکن عمومی برگزار شده و تعداد 22 مورد نمایشگاه در حوزه آسیب‌های اجتماعی در سطح شهرستان برپا شده است.

وی مرکز مشاوره نیروی انتظامی را یکی از اقدامات موثر برشمرد و افزود: در این مرکز که در کلانتری 11 دایر است مشاوره رایگان صورت می‌گیرد و 85 درصد پرونده‌های مرجوعی به این مرکز به سازش کشیده شده است.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بهار با بیان این مطلب که در 6 ماه دوم سال 97 هیچ تصادف فوتی در شهرستان نداشتیم، گفت: در مجموع تعداد تصادفات امسال یک مورد نسبت به سال گذشته افزایش داشته و 50 درصد تصادفات فوتی ما مربوط به خودروی سنگین است که این مورد به دلیل نبود کمربندی در لالجین و استقرار برخی انبارهای سیب‌زمینی در مسیرهای داخل شهر است که باعث ورود خودروهای سنگین به داخل شهر و در نتیجه بروز حادثه می‌شود.

وی ادامه داد: در زمینه قتل صد در صد کاهش داشتیم و در حوزه کشفیات سرقت، 94 درصد افزایش کشفیات سرقت و افزایش 78 درصدی دستگیری سارقان و متهمان را داشته‌ایم به طوریکه 90 درصد سرقت‌های صورت گرفته در شهرستان بهار در سال جاری کشف شده است.

نوری با بیان اینکه شهرستان بهار در کشف سرقت‌ها رتبه اول استان را کسب کرده، خاطرنشان کرد: همچنین حدود ۲۰ درصد افزایش کشفیات انواع مواد مخدر و پنج درصد افزایش متهمان دستگیر شده شامل قاچاقچی، معتاد و خرده‌فروش را داشته‌ایم.

وی اظهار داشت: ۲۴ میلیارد تومان ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده در سال جاری در شهرستان بهار بوده و ۸۰۰ نفر در این رابطه دستگیر شده‌اند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بهار همچنین از  کشف ۱۲ انبار احتکار کالاهای اساسی در شهرستان بهار خبر داد و گفت: این ۱۲ انبار در طول یک سال با کمک سپاه، تعزیرات حکومتی و اداره صنعت، معدن و تجارت شناسایی شده و به دلیل احتکار به مراجع قضایی معرفی شدند.

نوری افزود: در سال ۹۷، تعداد 2 هزار و 452 مورد اعمال قانون خودروهای سنگین درون شهری انجام شده است.

وی اضافه کرد: به تازگی سه باند سارقان منزل و سیم برق، سارقان به عنف که در مجموع ۹ نفر با چهار خودرو که همه غیر بومی هستند، در شهرستان  دستگیر و متلاشی شدند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بهار با اشاره به نزدیک بودن چهارشنبه آخر سال گفت: تقاضای ما از جوانان و نوجوانان این است که به خاطر شادی زودگذر سلامتی خود را در چهارشنبه آخر سال به خطر نیندازند و شادی ابتدای سال را به غم و اندوه مبدل نکنند.

وی تصریح کرد: به مردم توصیه می‌کنیم در ایام تعطیلات نوروز طلا و جواهرات و پول نقد در خانه نگهداری نکنند و منازل خود را به افراد مورد اعتماد بسپارند و یا از دوربین مداربسته و آژیر خطر برای جلوگیری از سرقت استفاده کنند.

نوری گفت: پلیس راهور در خصوص جریمه مسافران بیشترین ملاحظات را انجام خواهد داد.
انتهای پیام/ک/20

 

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما