آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 27 اسفند 1397 ساعت 09:32   |   کد مطلب: 35534
رییس اداره درآمد و خدمات مشترکین شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان از مطالبات 5 میلیارد تومانی شرکت آبفار از مشترکان روستایی خبر داد و گفت: هر چند مبلغ آب‌بها در مقایسه با شهر کم بوده اما وصول مطالبات بسیار سخت است.

به گزارش نافع، نفیسه فریدیان صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به مطالبات شرکت آبفار از مشترکان روستایی اظهار کرد: براساس اطلاعات موجود تا پایان اسفندماه سال جاری، میزان مطالبات شرکت آب و فاضلاب روستایی استان از مشترکان چیزی در حدود 5 میلیارد تومان برآورد شده است.

وی با اذعان به اینکه البته این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 664 میلیون تومان کاهش یافته، افزود: اگرچه مبلغ آب بها در شهر در مقایسه با روستاها ناچیزتر است اما وصول مطالبات در روستا با مشکلات بیشتری مواجه است.

رییس اداره درآمد و خدمات مشترکان شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان با این اینکه هرچه مانده بدهی و معوقات پرداخت کمتر باشد و قبوض به‌روزتر از سوی مشترکان پرداخت شود، خدمات‌رسانی نیز به هنگام‌تر و گسترده‌تر خواهد بود، گفت: البته در سال جاری در مقایسه با میزان آب فروخته شده، 108 درصد بیشتر وصول مطالبات داشتیم.

وی با اشاره به اینکه البته در راستای وصول مطالبات همکاران ما با اخطار و یا بعضا قطع انشعابات سعی در افزایش وصولی‌ها داشته‌اند، بیان کرد: با وجود تمام پیگیری‌ها بخشی از مطالبات هنوز وصول نشده است.

فریدیان با بیان اینکه انشعابات غیرمجاز، بر روی میزان آب تولید شده تأثیرگذار هستند، ادامه داد: در واقع در این رابطه  آب تولید می‌شود اما درآمدی از این بخش حاصل نمی‌شود و به نوعی آب دزدی اتفاق می‌افتد.

وی یادآور شد: در راستای کاهش تعداد انشعابات غیر مجاز بر اساس گزارشات واصله از سوی مردم و یا همکاران انشعابات غیرمجاز شناسایی و مطابق میزان مصرف آب‌بها محاسبه و قبوض مربوطه صادر می‌شود.

انتهای پیام/ش

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما