آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 26 اسفند 1397 ساعت 15:49   |   کد مطلب: 35529
فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه 13 درصد کشفیات کالای قاچاق افزایش یافته، گفت: ارزش کالاهای مکشوفه 188 میلیارد تومان برآورد شده و در این راستا 4 هزار نفر دستگیر و 31 انبار کالای قاچاق کشف شده است.

به گزارش نافع، سردار بخشعلی کامرانی‌صالح ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تقدیر از همکاری اصحاب رسانه در کمک به تأمین امنیت استان و اطلاع‌رسانی درست و دقیق، اظهار کرد: همدان یکی از استان‌های برتر در حوزه ضریب بالای امنیتی است.

وی افزود: 2 هزار و 500 مورد عملیات انتظامی در بخش‌های مختلف استان داشته‌ایم که یک رشد 20 درصدی در تماس مردمی با مجموعه ناجا را نیز داشته‌ایم  که بیش از 50 درصد در حوزه ارشاد و راهنمایی و 45 درصد در حوزه عملیاتی بوده است.

فرمانده انتظامی استان همدان گفت: 5 هزار شبگرد در سطح استان ساماندهی شده‌اند و تا به امروز همکاری خوبی برای تأمین امنیت بیشتر در سطح استان انجام داده‌اند.

وی در ادامه به اقدامات صورت گرفته در خصوص  مبارزه با مواد مخدر اشاره و خاطرنشان کرد: بیش از 6 هزار و 300 کیلو انواع مواد مخدر کشف شده که 70 باند مواد مخدر منهدم و بیش از 19 هزار مصرف‌کننده و توزیع‌کننده خرد مواد دستگیر شده‌اند.

کامرانی‌صالح با بیان اینکه 13 درصد کشفیات کالای قاچاق افزایش یافته، گفت: ارزش کالاهای مکشوفه را 188 میلیارد تومان برآورد شد و 4 هزار نفر دستگیر شده‌اند و در این راستا 31 انبار کالای قاچاق کشف شده است.

وی افزود: وقتی این کالاها بررسی شده دیدیم که برخی فاقد مدارک بوده که به عنوان کالای احتکار شده به نهادهای ذی‌ربط برای توزیع داده شد.

فرمانده انتظامی همدان خاطرنشان کرد: بیش از 26 هزار رأس احشام قاچاق در سطح استان داشته‌ایم که اخیرا نیز یک باند سرقت مسلحانه در نهاوند قصد سرقت دام‌های تعدادی از روستاهای نهاوند را داشتند که با تعقیب و گریز پلیس، سه نفر دستگیر و یک نفر جان خود را از دست داد.

وی ادامه داد: همچنین در خصوص ترددها در محورهای مواصلاتی استان، کاهش 16 درصدی تصادفات را داشته‌ایم و این روند باید ادامه داشته باشد.

کامرانی‌صالح در بخش دیگری از سخنانش به چهارشنبه پایان سال اشاره و خاطرنشان کرد: در دو سال گذشته تعداد آسیب‌دیدگان و مجروحان کاهش یافته که البته با آگاه کردن مردم و فرهنگ‌سازی باید این آمار به صفر برسد.

وی با بیان اینکه 900 هزار عدد انواع مواد محترقه کشف شده که البته بخشی از آن‌ها دست‌ساز بودند، گفت: چند روز گذشته در منزلی واقع در شهرک مدنی بر اثر انفجار مواد محترقه یک نوجوان به شدت آسیب دید.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به طرح نوروزی در استان بیان کرد: 30 ایستگاه انتظامی و راهور در سطح استان فعال شده است که 5 هزار نیرو درحوزه ترافیکی فعالند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: 34 جلسه ملاقات مردمی در دفتر 197 و ملاقات چهره به چهره با 2 هزار نفر طی امسال برگزار شده که بیش از 20 هزار تماس مردمی نیز با سامانه 197 ثبت شده است.
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما