آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 26 اسفند 1397 ساعت 15:23   |   کد مطلب: 35528
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همدان با اشاره به وجود 17 اقامتگاه بومگردی فعال در همدان گفت: 13 اقامتگاه بومگردی در دست اقدام است.

به گزارش نافع، ظهر امروز ششمین محل اقامتی بوم‌گردی شهرستان بهار با حضور مدیرکل میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان، فرماندار شهرستان بهار، بخشدار مرکزی بهار و جمعی از مسئولان از روستای فسیجان توابع بخش مرکزی بهار افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همدان در این مراسم اظهار کرد: این محل اقامتی با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان و استفاده از ۱۹۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی در مساحت یک‌هزار مترمربع افتتاح شد.

علی مالمیر با بیان اینکه خانه بوم‌گردی روستای فسیجان عنوان دولت‌سرا دارد، افزود: این اقامتگاه با پذیرش ۳۰ نفر و اشتغال ۱۰ نفر فعالیت خود را به عنوان هفدهمین خانه بوم‌گردی استان آغاز کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 17 اقامتگاه بومگردی فعال در سطح استان وجود دارد، گفت: 13 اقامتگاه نیز مراحل تکمیلی را طی می‌کند که در صورت آماده شدن به بهره‌برداری می‌رسد که در سال جاری شرایط جوی اجازه تکمیل شدن آنها را نداد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همدان با بیان اینکه در ایام نوروز اقامتگاه‌های بومگردی خدمات‌رسانی به مسافران را خواهند داشت بیان کرد: مسافران می‌توانند در بهار ضمن بازدید از نقاط بکر و طبیعت این روستاها از اقامتگاه‌های بوم‌گردی نیز استفاده کنند.
انتهای پیام/

 

 

دیدگاه شما