آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 24 اسفند 1397 ساعت 13:32   |   کد مطلب: 35513
نماینده ولی فقیه مردم در استان همدان:
نهاد نماز جمعه یک جایگاه فراجناحی و انقلابی است
نماینده ولی فقیه مردم در استان همدان نهاد نماز جمعه را یک جایگاه فراجناحی و انقلابی خواند و گفت: این نهاد سیاست‌ورزی‌اش مبتنی بر تعقل و حفظ ارزش‌های اسلام بوده و باید به حرکت دینی شتاب بدهد.

به گزارش نافع، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی‌موثقی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته همدان در جمع نمازگزاران اظهار کرد: تقوا سخن اول و اخر اولیای خدا بوده و پیامبر اولین خطبه خود را در مدینه گفتند و من هم در اولین خطبه‌ام، خطبه پیامبر را خدمت شما می گویم.

وی افزود: دعوت به تقوا و توصیه‌ها به حق و تقوا از همان نماز جمعه پیامبر شکل گرفت و حمد و سپاس خداوند اولین سخن پیامبر بود و بعدی اشهد ان محمد رسوال الله.

امام جمعه همدان با بیان اینکه نماز جمعه توجه به وحدت دارد و توحید، و نبوت و امامت را فریاد می‌زند، گفت: توصیه بعدی پیامبر تقوا است و باید به یکدیگر تذکر دهیم و توصیه کنیم.

وی با بیان اینکه نگاه اسلام به اقتصاد مثبت است، بیان کرد: نگاه انقلاب اسلامی نیز به اقتصاد مثبت است و مردم را برای اقتصاد درست و مثبت تشویق می‌کند و باید برای رهایی از جنگ اقتصادی تلاش کرده و جهادی کار کرد.

شعبانی افزود: اگر در شرایط فعلی جامعه به مشکلات اقتصادی برخوردیم و مشکلات ایجاد شده نباید از معنویت دور شویم.

وی در خطبه دوم خود با بیان اینکه اگر کسی می‌خواهد به طناب خدا چنگ بزند و نجات پیدا کند باید به دنبال علی (ع)حرکت کند، گفت: ما سالم وارد این عالم شدیم و باید سالم هم برگردیم و به علی (ع) بپیوندیم.

نماینده ولی فقیه استان با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب خاطرنشان کرد: این بیانیه با هوشمندی و دقت نوشته شده و باید در این زمینه از نگاه‌های سطحی و ژورنالیستی پرهیز شود و جوانان و نخبگان حوزوی و دانشگاهی برای اجرای ان برنامه داشته باشند.

وی با بیان اینکه امروز نوبت جوانان است تا این پرچم را در عرصه جنگ حق و باطل به صاحب اصلی برسانند، گفت: من به نیابت از جوان‌های نسل دوم، سوم و چهارم به آقای گلپایگانی می‌گویم که مردم همدان و مردم حزب‌الله و نیروهای دانشگاهی، حوزوی و نخبگان همدان این مسیر را ادامه خواهند داد.

شعبانی به بیانات دیروز رهبر انقلاب با خبرگان اشاره و تصریح کرد: مردم بر سر دوراهی گیر نخواهند کرد و مسیر را با شناخت فرصت‌ها طی خواهد کرد.

وی ادامه داد: جایگاه نهاد نماز جمعه یک جایگاه فراجناحی و انقلابی است و سیاست‌ورزی‌اش مبتنی بر تعقل و حفظ ارزش‌های سلام بوده است.

نمانیده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه این نهاد باید به حرکت دینی شتاب بدهد، گفت: دومین محور این نهاد حرکت بر مسیر نظام مقدس اسلامی است و سومین محور مردم هستند که ولی نعمت بوده و مسؤولان خدمتکار مردم هستند.

وی افزود: اسلام،نظام  و مردم سه محور برای رسیدن به اهداف اسلامی است که در جایگاه نماز جمعه حفظ شود.

شعبانی از حسن اعتماد مقام معظم رهبری تشکر کرد و گفت: رهبری از جهاد و شهادت مردم همدان تعریف کردند و شما مردم را متدین می‌دانند و واقعیت هم همین است.

وی خاطرنشان کرد: نباید فریب مسئولیت‌ها را بخوریم و از همه بزرگواران که در این جایگاه بودند سپاسگزارم و از آیت‌الله طه‌محمدی نیز تشکر می‌کنم و از آقای گلپایگانی‌ می‌خواهم که سلام این جمع را به رهبر معظم انقلاب برسانند.

 

امام جمعه اسدآباد

دفاع از اسلام را باید از حضرت علی (ع) الگو گرفت

حجت‌الاسلام سیدموسی حسینی‌مجد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اسدآباد، با اشاره به سالروز ولادت حضرت امیر المؤمنین علی (ع)، گفت: ایشان دارای ویژگی‌هایی است که منحصر به فرد بوده و یکی از ویژگی‌ها به دنیا آمدنشان در کعبه است.

وی افزود: وجود حضرت علی (ع) به عنوان امام اول شیعیان افتخاری برای ما است که باید به آن بالید.

امام جمعه اسدآباد بر الگوگیری از حضرت علی (ع)  به خصوص در دفاع از اسلام تآکید کرد و گفت: آغاز مراسم معنوی اعتکاف همزمان با لحظه تحویل سال است که نباید از آن غافل شد.

وی از مردم خواست که نوعید اموات خود را یک روز قبل از عید نوروز برگزار کنند تا مردم به مراسمات صله‌رحم و سفرهای خود برسند.

حسینی‌مجد با اشاره به هشدارهای پلیس در خصوص چهارشنبه اخر سال، از خانواده‌ها و والدین خو‌است که از فرزندان خود مراقبت کنند.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب در دیدار با اعضای مجلس خبرگان، حفظ نظام را از اوجب واجبات خواند و گفت: امروز باید هر کسی در هر سلیقه شخصی از اصلاح طلب تا اصولگرا دلش برای نظام بسوزد، و مقابل دشمن و بیگانه صف‌آرایی و انسجام داشته باشد.

امام جمعه اسدآباد در بخش پایانی سخنانش از زحمات آیت‌الله محمدی، امام جمعه اسبق همدان قدردانی و حضور آیت‌الله شعبانی را در نمایندگی ولی فقیه تبریک گفت‌.
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت