آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 24 اسفند 1397 ساعت 13:05   |   کد مطلب: 35512
رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه امام خمینی (ره) حق بزرگی بر مردم ایران دارند، گفت: ایران بهترین کشور برای دینداری است در حالی که در مکه که مرکز ظهور دین است نمی‌توان آزادانه دینداری کرد و این آل سعود خائنین‌الحرم هستند نه خادمین‌الحرم.

به گزارش نافع، آیت‌الله محمد محمدی‌گلپایگانی ظهر امروز در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه همدان در حسینیه امام خمینی(ره) اظهار کرد: آیت‌الله شعبانی جوانی شایسته و انقلابی هستند که با حکم مقام معظم رهبری به عنوان نماینده ولی‌فقیه در استان همدان معرفی شدند.

وی افزود: آیت‌الله محمدی را از قبل می‌شناسم و به ایشان ارادت دارم، ایشان شخصیتی فاضل، باتقوا، انقلابی،  مجاهد و دانشمند است که ان شاءالله جایگزین ایشان جایشان را پر خواهند کرد.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به نزدیک شدن به ایام عید نوروز گفت: البته هر روزی که دامن ما به گناه آلوده نشود آن روز عید است.

وی با بیان اینکه امید ما به آینده بسیار زیاد است، ادامه داد: در این 40 سال توطئه‌های دشمن به خصوص امریکا علیه کشور ما زیاد بوده است و هر کاری که خواستند کرده‌اند.

محمدی گلپایگانی بیان کرد:  همدان در جنگ تحمیلی، 8 هزار شهید را تقدیم کرده است و این چیز کمی نیست و باید به آن افتخار کرد.

وی در ادامه به گام دوم انقلاب اشاره و تصریح کرد: در این بیانیه رهبر انقلاب به خیانت‌های بزرگ خاندان پهلوی در حق کشور و مردم اشاره کرده‌اند و رضا شاه کمر به نابودی اسلام بسته بود و کسی جرأت نداشت در کشور اسمی از امام حسین (ع) و روضه‌ها ببرد.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: رضا شاه اوقاف را از بین برد و به جرم طرفداری از حجاب در مسجد گوهرشاد دست به کشتار زد و حجاب را قدغن کرد و ماه‌ها خانم‌ها برای حفظ حجاب و عفاف خود از خانه بیرون نمی‌آمدند.

وی با اشاره به خیانت‌ها و جنایت‌های حکومت پهلوی اظهار کرد: امام حق حیات به گردن ما دارد و ما را آزاد کرد و بدانید بهترین کشور برای دینداری ایران است.

محمدی گلپایگانی افزود: در شهر مکه که مرکز ظهور دین است اکنون در مسجد الحرام نمی‌توان آزادانه دینداری کرد و این آل سعود خائنین‌الحرم هستند نه خادمین‌الحرم.
 
وی با انتقاد و تمسخر به سخنان وزیر خارجه فرانسه که به ایران هشدار داده بود که حقوق بشر را رعایت کند، بیان کرد: آقا کلاهت را نگه دارد تا باد نبرد! این هشدار به ایران در حالی است که فرانسه جلیقه زردها را به جرم اعتراض به وضع کشور می‌کشند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در بخش دیگری از سخنان خود مسئولیت جدید آیت‌الله شعبانی را در قامت نماینده ولی استان و امام جمعه همدان تبریک گفت و خاطرنشان کرد: این شهر برخوردار از حوزه‌های علمیه قوی است و اساتید خوبی دارد باید از تولید به مصرف افراد توانمندی تربیت شود.
 
در پایان حکم  مقام معظم رهبری قرائت  و این حکم که همراه با امضا رهبر انقلاب بود به آیت‌الله شعبانی داده شد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت