آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 24 اسفند 1397 ساعت 10:45   |   کد مطلب: 35509
رییس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه شهدا گل سر سبد خانواده خود و حاصل عمر پدر و مادرشان بودند، گفت: تکریم از ایثارگران، خانواده شهدا و رزمندگان با تأسی از مقام معظم رهبری باید در الویت برنامه‌های ما قرار بگیرد.

به گزارش نافع،آیت‌الله محمد محمدی گلپایگانی صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه نماینده ولی فقیه در استان همدان اظهار کرد: ماه رجب ماه عزیز و ماه استغفار، انابه و توبه است.

وی با اشاره به داستان غدیر خم و ولایت امیر‌المومنین افزود: وقتی پیامبر (ص) حضرت علی را به عنوان ولی و جانشین خود معرفی کرد یک نفر خدمت پیامبر آمد و به ایشان گفت: یا رسول‌الله به ما گفتید روزه بگیریم، نماز بخوانیم و ...، ما هم  انجام دادیم حال داستان این غدیر چیست و چرا علی را بر ما مسلط کردید؟ آیا این دستور خدا بود؟

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: پیامبر در جواب آن مرد فرمودند: بله این دستور خدا است اما آن مرد نتوانست قبول کند و آن مرد گفت خدایا اگر محمد (ص) درست می‌گوید همین الان سنگی بفرست و ما را بکش تا ثابت شود و خدا سنگ را فرستاد و مرد کشته شد.

وی با بیان اینکه امام علی (ع) بعد از پیامبر بزرگ‌ترین شخصیت تاریخ است، ادامه داد: ما از تاریخ صدر اسلام  هیچ نقطه‌ای روی کره زمین را نداشته‌ایم که نظامش اسلامی باشد.

محمدی‌گلپایگانی به خاطراتی از آیت‌الله آخوند و اقامتشان در منزل ایشان اشاره و خاطرنشان کرد: همدان از نظر قدمت و آثار تاریخی غنی است و علمای دینی و سرداران بزرگی را در خود پرورانده و تقدیم 8 هزار شهید از یک استان شوخی نیست.

وی با بیان اینکه شهیدان در خانواده‌های خود گل سرسبد بودند، گفت: توصیه می‌کنم که تکریم از رزمندگان، ایثارگران و مدافعان حرم و دیدار با خانواده شهدا در الویت برنامه‌ها باشد.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه حضرت آقا تاکنون از 100 خانواده شهید ارمنی سرکشی کرده‌اند تصریح کرد: در خانواده شهدا با حضور مقام معظم رهبری تصاویر دیدنی ثبت می‌شود که زبان ناتوان در تشریح آن است.

وی بیان کرد: قبل از انقلاب نماز جمعه‌ها خلوت بود و حتی به 20 نفر هم نمی‌رسید اما اکنون در اقصی نقاط کشور نماز جمعه برپا می‌شود.

محمدی‌گلپایگانی همچنین به برگزاری باشکوه مراسم اعتکاف اشاره و تصریح کرد: ما در مراسم‌های اعتکاف یک رویش ده برابری داشته‌ایم و قطعا در آینده بهتر هم خواهد شد.

وی با بیان اینکه ان‌شاءلله آقای شعبانی در امر خطیر امامت جمعه و نمایندگی ولی فقیه موفق باشند، خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب به همه شما سلام رساندند و من نیز به وکالت از طرف شما سلام شما را به مقام معظم رهبری خواهم رساند.

در پایان این مراسم حکم آیت‌الله شعبانی قرائت شد.
انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت