آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 23 اسفند 1397 ساعت 16:09   |   کد مطلب: 35504
رئیس کمیسیون برنامه‌، بودجه و مالی شورای شهر همدان:
مدیریت شهری با دستگاه تعلیم و تربیت تعامل و تعاون داشته باشد
رئیس کمیسیون برنامه‌، بودجه و مالی شورای شهر همدان با تأکید بر اینکه تعامل و تعاون مدیریت شهری با دستگاه تعلیم و تربیت از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: مدیریت شهری خصوصا شهرداری به عنوان نخستین دستگاه خدمت‌رسان باید بیش از گذشته در این زمینه گام‌های اساسی بردارد و به عنوان الگو مطرح شود.

به گزارش نافع، اکبر کاوسی‌امید بعد از ظهر امروز در کمیسیون برنامه‌، بودجه و مالی شورا با محوریت بررسی و رفع دغدغه‌های مراکز آموزشی و غیرانتفاعی آموزش‌ و پرورش در حوزه مدیریت شهری، اظهار کرد: حوزه مدیریت شهری بریا مراکز آموزشی یک هدف بلندمدت  تعریف شده که هر مدرسه، یک شهردار داشته باشد بعید نیست شهردار آینده همدان (حدود ۱۰ تا ۱۵ سال آینده) از بین همین دانش‌آموزان انتخاب شود؛ اعتقاد بر این است، شخصی که مدرسه را مدیریت می‌کند می‌تواند در آینده شهر را هم مدیریت کند.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش اولویت اصلی کشورهای توسعه یافته در مدیریت کلان و مباحث امور شهری به حساب می‌آید، افزود: مدیریت شهری و آموزش و پرورش هم‌ راستای هم بوده و دارای چندین اهداف مشترک هستند که آموزش شهروندی یکی از اهداف اصلی و مشترک این دو مجموعه در جامعه است.

رئیس کمیسیون برنامه‌، بودجه و مالی شورای شهر همدان گفت: چالش اصلی مدیریت شهری، آموزش شهروندان بوده و رسالت آموزش و پرورش نیز تعلیم و تربیت جامعه در راستای سبک زندگی ایرانی- اسلامی است.

وی با تأکید بر رعایت برنامه‌ریزی صحیح و حرکت در آن مسیر، تصریح کرد: آموزش پرورش عنصر کلیدی است که تمامی دستگاه‌های اجرایی و ارگان‌های خصوصی به آن مدیون بوده زیرا همه نیروهای انسانی مراکز مختلف، خروجی آموزش و پرورش محسوب می‌شوند.

کاوسی‌امید با اشاره به اینکه جایگاه آموزش و پرورش در بیانات مقام معظم رهبری نیز بی‌بدیل است، گفت‌: مدیرکل و مجموعه آموزش و پرورش یکی از رأس‌های مدیریتی استان‌ها محسوب شده که باید به صورت ویژه دیده شوند.

وی به برخی از خدمات ارائه شده مدیریت شهری در حوزه آموزش و پرورش اشاه و خاطرنشان کرد: فرمول بهای خدمات مدارس غیرانتفاعی در دفترچه تعرفه عوارض سال 98 شهرداری همدان همانند شرایط مدارس دولتی با ضریب پایین‌تری محاسبه شود.

رئیس کمیسیون برنامه‌، بودجه و مالی شورای شهر همدان بیان کرد: مسؤولان آموزش و پرورش مشکلات این دستگاه را  در حوزه مدیریت شهری احصاء، جمع‌بندی و در قالب یک نامه به شورای شهر همدان ارائه دهند.

جانمایی مدارس غیرانتفاعی مناسب نیست

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر همدان در ادامه با بیان اینکه حمایت خود را مجموعه اثرگذار آموزش و پرورش اعلام میکنیم، گفت: بر اساس قانون اساسی هر ایرانی حق آموزش رایگان دارد که آموزش و پرورش در این موضوع باید نقش خود را پررنگ‌تر ارائه کند.

حسین قراباغی با بیان اینکه شهرداری در مقابل ارائه خدمات در شهر بهای ناچیزی دریافت می‌کند که بر مبنای قانون، واقعی نبوده و بیش از دریافتی‌های موجود شهرداری است، بیان کرد: به طور مثال شهرداری همدان تنها  ۴۰ میلیارد تومان در حوزه رفت و روب شهر هزینه می‌کند، در حالی که تنها ۳ میلیارد تومان بهای خدمات در این شهر دریافت می‌شود.

وی یادآور شد: دریافت بهای خدمات از آموزشگاه‌های غیرانتفاعی صرفاً نقش بازدارنده دارد؛ زیرا جانمایی‌های مناسب صورت نگرفته است.

ایاب ‌و ذهاب دانش‌آموزان با نیاز ویژه رایگان شود

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان همدان نیز گفت: نگاه شورای پنجم به توسعه شهر است و باید گفت که توسعه به طور قطع با افکار توسعه‌یافته انسان‌ها شکل خواهد گرفت.

محمد بداغی ادامه داد: یکی از خواسته‌های اساسی ما احداث مدارس ایمن و پویا با رویکرد تعمیر و تجهیز مدارس روزآمد است.

وی افزود: حضور دانش‌آموزان در آموزشگاه‌های ایمن و استاندارد در این شهر، فرهنگسازی در حوزه فضای سبز، تأمین و کاشت درخت در فضای مدارس از سوی شهرداری، زیباسازی شهر و... از دیگر دغدغه‌های آموزش و پرورش در حوزه مدیریت شهری است.

بداغی با تأکید بر اینکه رسالت آموزش‌ و پرورش کمک به پیشرفت کشور است، آمادگی تعامل این مجموعه آموزشی را با مدیریت شهری اعلام کرد.

پروین قربانیان، رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان همدان نیز در پایان خاطرنشان کرد: تعدادی از دانش‌آموزان با نیاز ویژه در مدارس استثنایی مشغول به تحصیل هستند که در قانون و شرع تأکید شده تا استفاده از سامانه حمل و نقل عمومی برای این افراد به صورت نیم بها و یا رایگان در نظر گرفته شود که درخواست داریم ایاب ‌و ذهاب این افراد، رایگان شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت