آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 23 اسفند 1397 ساعت 12:27   |   کد مطلب: 35501
رئیس تعاون روستایی شهرستان همدان با بيان اينكه توزیع میوه شب عید از 26 اسفندماه آغاز می‌شود، گفت: متولی توزیع تعاون روستایی بوده و سهمیه‌های پرتقال و سیب برای همدان مشخص شده است ولی اگر کمیته استانی برای افزایش زمان توزیع و غرفه تصمیم بگیرند باید از ذخایر احتیاطی میوه را وارد بازار کنیم.

به گزارش نافع، مسعودعلی سعیدی پیش از ظهر امروز در جلسه توجیهی عاملان توزیع میوه شب عید اظهار کرد: برای توزیع میوه شب عید متولی اصلی جهاد کشاورزی و تعاون روستایی بوده و 45 عامل توزیع در سطح شهر همدان مستقر خواهد شد.

وی‌افزود: از این تعداد پنج عامل مختص روستاها و پنج عامل در قالب کانکس توزیع خواهند داشت و مابقی سهم تعاون روستایی است.

رئیس تعاون روستایی شهرستان همدان با بیان اینکه از روز 26 اسفندماه توزیع میوه آغاز می‌شود، گفت: سهمیه پرتقال 500 تا 600 تن بوده و 200 الی 300 تن سهیمه سیب برای همدان در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه اگر کمیته استانی تصمیم بر افزایش زمان توزیع و افزایش غرفه بگیرد باید از ذخایر احتیاطی که پیش‌بینی شده وارد کنیم و تنطیم بازار انجام شود، تصریح کرد: تنظیم بازار با دولت است.

سعیدی بیان کرد: دولت تنظیم بازار را با ابزارهای خود انجام می‌دهد بنابراین انتظار نداشته باشید که ما بازار را تأمین ‌کنیم بلکه اینها در حد تنظیم بازار است.

وی خاطرنشان کرد: امسال با توجه به اینکه قرار است هزینه دریافت سهمیه میوه سریعا به بانک مرکزی برود که باید غرفه‌داران به این موضوع توجه کنند.

رئیس تعاون روستایی شهرستان همدان افزود: امسال قرار است ضمن انعقاد قرارداد با عاملان، تضامینی نیز گرفته شود پس کسانی که قرارداد نبسته‌اند تا آخر وقت امروز باید قرارداد خود را بسته و تضامین را بدهند و اگر ندهند از عاملان ذخیره استفاده خواهد شد.

وی با بیان اینکه طبق رایزنی صورت گرفته قرار شد توزیع در خود غله باشد، گفت: عاملان توزیع باید ترکیبی سیب و پرتقال ببرند و امسال میوه از سال قبل نیز بهتر است‌.

سعیدی با اشاره به اینکه امسال نیز سعی می‌شود 20 تن به هر عامل توزیع داده شود، افزود: امسال در سه زمان توزیع میوه صورت می‌گیرد که این برنامه به منظور انسجام‌بخشی و جلوگیری از ازدحام  است.

وی اظهار کرد:‌ امسال متولی توزیع تعاون روستایی بود و شهرداری و اتحادیه میوه و تره‌بار نباید این موضوع را به نام خود تمام کنند.

رئیس تعاون روستایی شهرستان همدان با بیان اینکه قیمت میوه هنوز مشخص نشده، اظهار کرد: نرخ میوه قرار است 6 صبح روز 26 اسفندماه اعلام شود.

وی خاطرنشان کرد: بازرسی نیز متشکل از صنعت و معدن، اصناف و تعزیرات انجام می‌شود که عاملان سعی کنند همکاری لازم انجام شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت